Náhradní ocelové prsty pro odmechovač/vyhrabovač



host - 180.243 (?) 
16.3.2010 13:38, zobrazeno: 13900x

Dobrý den,

neporadí mi prosím někdo, kde by bylo možné zakoupit pružné ocelové hroty, jako se používají na tažených vyhrabovačích za travním traktorem? Rád bych si totiž vyrobil vyhrabovač tlačený a né tažený. Výhoda by byla v tom, že při zapnutí mezinápravové sekačky bych mohl tu vyhrabanou hmotu rovnou sbírat do koše. 

Díky za rady!!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 29.6 (?), 16.3.2010 14:35

Neni vůbec špatný nápad! Možná bude nejednoduší koupit tažený(nejsou zas tak drahý cca 2000Kč) a upravit ho na tlačený. Myslim že samotný pružiny by vyšli skoro nastejno jako nový komplet, navíc vám to ušetří práci za vymýšlení vymyšleného, a pružiny budou mít všude tam kde to prodávají a servisují...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.197 (?), 17.3.2010 6:10

O tom jsem taky přemýšlel, ale pak jsem přímé použití taženého zavrhnul. Důvody jsou následující:

  1. je tam strašně málo pružin. Představoval bych si tak dvojnásobek ve dvou řadách.
  2. pro tlačený chci použít konstrukci z radlice pro sníh - tak bude vyřešeno prakticky všecho - uchycení na traktor, zvedání...

 Takjže jediné co potřebuji je posvařovat z jeklu konstrukci pro pružiny, kterou dám "pod" radlici. Problém je v tom, že v servisu o těch pružinách nic neví. No a zkuste se zeptat v Mountfieldu - já to zkoušel :-)

Na druhou stranu si myslm, že vyrobit to z ocelového pružného drátu zvládně každá pružinárna za pár korun. Jen by to asi musela být větší zakázka. Proto jsem si myslel, že by někdo z vás mohl vědět, kde to budou mít skladem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 120.190 (?), 17.3.2010 7:55

Něco podobného jsem dělal v roce 2007na tažení za zahradním traktůrekem. Rám U profil, na trubkách pružiny posunuté ve dvou řadách (2x10) z pérovny Kunvald - 1.005 koňský obraceč pr.6,3mm (cena 39,0 Kč s DPH/ks). Funguje to výborně…

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.243 (?), 17.3.2010 8:25

To je ono!!!

Ale není průměr drátu 6,3 mm moc? Mně se zdá i těch 5 mm, které mají v katalogu jako nejmenší, pořád hodně. Osobně jsem přemýšlel o něčem mezi 3-4 mm.

Moc děkuji za odkaz!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.243 (?), 17.3.2010 8:27

..a ještě: mohl bych Vás poprosit o fotografii Vaší konstrukce? Rád bych viděl hlavně ten detail přichycení pružiny k trubce. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 29.6 (?), 17.3.2010 9:29

v M jsou ty pružiny cca za 400, a celý stroj stojí 4000 a je jich tam 10, ale dvojitě, takže jakoby 20 drátů. Skusil bych se ještě popídit po třeba opotřebených drátech z obraceče sena, nebo jak se prodávají aso cca za 150Kč takové ty drátové prstové hrábě, ty mají dráci cca 3mm, stech by se to možná nechalo pouzít..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 120.190 (?), 17.3.2010 9:35

Trochu jsem ty konce zbrousil, takže je to ve špičce cca 4mm, ale díky tomu že ten průměr 6,3 tak je to dostatečně tuhé, možná by stačil i menší průměr. Uchycení je jednoduché, navléknout na trubku a uprostřed pružiny v tom očku je šroub+podložka+ matka k U profilu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.243 (?), 17.3.2010 10:52

Já bych rád použil uchycení pro radlici od Vares, rád bych tam dal tři řady vždy po 10 dvouprstech. Faktem je, že ta tuhost bude asi prima, ale holt to bude chtít zbrousit. Ještě se pokusím s pérárnou domluvit, že by mi to utožili ze 3mm drátu, ale pro 30 ks, to mně asi pošlou k šípku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika