Mulčovač Vari nebo Dakr?



host - 112.73 (?)
15.6.2023 6:46

Mám Vari F-550 třetím rokem.Je dvourychlostní - přehazuje se řemínek. Problém zatím nebyl, jen jsem stopkovou bruskou lehce přebrousil nůž. Dělali se 2 varianty, buď s motorem napevno nebo s motorem který jde sundat a použít na jinou převodovku Vari.Mulčoval jsem i metrové kopřivy, ale musel se brát menší záběr. V hrbolaté  " oranici " někdy kolo vjede do doliny a drhne se slabě dnem stroje a řemínky pohonu proklouznou, musí se trochu potlačit. Jinak spokojenost.  Lu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 64.82 (?), 15.5.2011 17:45

F 600 jsem měl v ruce několikrát. Je to velmi dobrý stroj se skvělou průchodností terénem. Standartně je osazený motorem GCV 190,ale já měl k dispozici s GSV 190, který je výkonově stejný - i pokud mu dáváte céres a zatěžujete naplno (sečení trávy na druhý převodový stupeň motor dost zatěžuje), spotřeba je opravdu malá, není problém, aby jednu nádrž vypotřeboval za jeden a půl hodiny. Jen v opravdu vysokém porostu se ukážou limity stroje, motor už ztrácí výkon, ale jde to jednoduše vyřešit otevřením bočních dvířek na skříni a trávu vyhazovat na plochu - je to dobré když už musíte mulčovat velké množství hmoty.

Sulku to utáhne bez problému, akorát na hrbolatém terénu člověk na tý sedačce poskakuje jak koza. Nicméně po prvním použití tohohle mulčovače jsem si jej oblíbil, je to taková zlatá střední cesta.

Ještě k těm rychlostem - na 1. kvalt tím zmulčujete plochu cca 1500 m čtverečních, pojezd je přibližně stejně rychlý jako u současný DSK 316 PSVN, zhruba 2,5 km/h.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
astinemugi - (3) - 73.140 (?), 16.5.2011 14:03

Dle manuálu zvládne F-600 na 1. převodový stupeň 800m2/hod.

Za 2 hodiny jsem posekal s přestávkou cca 2000m2 pozemku (cca 10% - 1°, 60% - 2°, 30% - 3°) na cca 1,5l benzínu. Nutno dodat, že tráva byla celkem řídká. Sulku nemám a nepočítám s jejím pořízením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 252.200 (?), 14.6.2023 22:55

Dobrý den všem, za 13 let od založení vlákna jistě máte nasbíráno mnoho zkušeností. Taky vybírám mezi těmito dvěma značkami. Vyžínač křovin F-550 Hurricane vs Dakr Triton. Chci tím ničit vysokou starou trávu v neužívaných místech pozemku mulčováním. Přijde mi, i podle videí, že Vari zvládá větší trávu, možná je to i díky nižší rychlostí pojezdu 1,8 km/h namísto 2,4 km/h u Dakru. Která z nich zvládne více? Nerad bych to zadusil u malé trávy, která je třeba jen po pás. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 112.73 (?), 15.6.2023 6:46

Mám Vari F-550 třetím rokem.Je dvourychlostní - přehazuje se řemínek. Problém zatím nebyl, jen jsem stopkovou bruskou lehce přebrousil nůž. Dělali se 2 varianty, buď s motorem napevno nebo s motorem který jde sundat a použít na jinou převodovku Vari.Mulčoval jsem i metrové kopřivy, ale musel se brát menší záběr. V hrbolaté  " oranici " někdy kolo vjede do doliny a drhne se slabě dnem stroje a řemínky pohonu proklouznou, musí se trochu potlačit. Jinak spokojenost.  Lu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika