Mulčovač Vari nebo Dakr?



astinemugi - (3) - 60.236 (?)
8.5.2011 22:02

Mám prvotní zkušenosti s mulčovačem F-600. Trávu do 30cm zlikviduje a zapraví do trávníku na 2. a 3. rychlostní stupeň bez větších obtíží. Při větší výšce nebo větší hustotě trávníku je nutno počítat i s provozem na 1. převodový stupeň. Prozatím jsem se strojem velmi spokojen. K dokonalosti mu chybí snad jen silnější motor, ale to je již otázka vstupu do profi kategorie.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
vili1 - (1) - 51.182 (?), 14.5.2010 17:36, zobrazeno: 31124x

Dobrý den! Máte někdo zkušenosti s mulčovači Vari Hurricane F-530 nebo DAKR Tekton? Zvažuji nákup pro ovocnou zahradu cca 3000m2 ve svahu, zatím jsme to vždy odřeli sekačkou bez koše a trávu nechali ležet, tohle by mělo dělat to samé, jen by se to nemělo tak hltit (doufám:-). A raději motor od Briggse nebo Hondu? Děkuji za rady!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.185 (?), 14.5.2010 19:04

Doporučoval bych vám Tekton Enduro od Dakru. Hlavní devízou je přestavitelnost na diskovou sekačku o záběru 60 cm a špičkový motor Briggs 850 I/C series s litinovou vložkou válce, auto sytičem, olejovým filtrem a výkonem 6,5 HP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Z.B. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (104) - 232.107 (?), 8.5.2011 12:41

Díval jsem se v obchodě na oba a u dakru se hůře zatáčelo. Prý nemá v kolech volnoběžky, což by bylo únavnější při práci v členitém terénu, kde se pořád zatáčí.
A panther s mulčovačem byla hrůza. Je těžký, má větší rozchod kol a zatáčení jde docela ztuha.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.14 (?), 8.5.2011 19:14

Tekton volnoběžky pravda nemá, když se zapnete pojezd kola se uzamknou a zabírají obě, pokud je pojezd vypnutý otáčí se volně nezávisle na sobě. Výhodou použití půlřemenice pro každé kolo je maximální jednoduchost a tudíž i spolehlivost. Reklamací je naprosté minimum. Navíc Tekton je řekl bych velice šikovně vyřešen s nízkou hmotností (takže otáčení se spojenými koly v záběru není tak hrozně neřešitelný problémem) i vyvážením, kdy je motor pěkně mezi koly, takže když vám dojde palivo na opačném konci vesnice není problém mašinu dotlačit domů (majitelé Otav ať zavzpomínají jak skvěle vyvážený stroječek to je). A pokud palivo je- pojezd pracuje nezávisle na otáčení bubnu.

Za mě Dakr Tekton, podle terénu bych zvolil buď Hondu 5500/ Hondu 6500 nebo B&S 850 (OHV) s tlakovým mazáním pokud je terém hodně svažitý. V rozhodování mezi B&S 650 (SV) nebo Hondou 5500/6500 (obě OHC) bych pro porovnání řekl že Honda méně žere, má lepší kroutící moment, na druhou stranu v případě poruchy jsou díly na Hondu řádově o 1/4 dražší (což může kompenzovat právě ta nižší spotřeba paliva) ale pozor na zlobivé karburátory Hond v kombinaci s naturalem, kdy dochází k oxidaci a přicpávání kanálů karburátorů a následnému houpání motoru v provozních otáčkách. Mám dobré zkušenosti s obyč Tektonem s Briggsem 650 s diskovou sekačkou, motor je velice jednoduchý a spolehlivý a sežere skoro všechno. U mulčovače je potřeba větší rezervy výkonu motoru protože stéblo trávy je posekáno několikrát narozdíl od disku s noži kdy je po useknutí položeno stranou a disk seká další a další stébla, proto kombinaci B&S 650 s mulčovačem z výběru záměrně vynechávám.

Z.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Z.B. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (104) - 232.107 (?), 8.5.2011 20:18

Nemáte zkušenosti i s f-530 při sekání v sadu při častém zatáčení. Osobně mám trochu zkušenosti s mulčovačem vari. S dakrem jsem nemulčoval, ale na plácku před prodejnou bylo zatáčení znatelně obtížnější. Předpokládám že na trávě to bude lepší, ale chtělo by to slyšet někoho kdo má nasekáno s oběma stroji více hodin.

Já bych raději s motorem briggs intec, protože při mulčování není výkonu nikdy dost a honda je slabší a má i nižší krouťák. Navíc levnější díly a neucpávající se karburátor se mi líbí víc. A tu trochu benzínu navíc bych neřešil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 64.82 (?), 8.5.2011 20:23

Když už bych se rozhodoval o mulčovači, bral bych výše zmíněný DAKR Tekton v provedení Enduro s motorem Briggs 850 I/C - sice nemá plnohodnotné tlakové mazání, ale profi rozvod OHV a olejové čerpadlo s filtrem - tlakovou filtraci oleje. Velkou výhodou je valivé spodní uložení kliky a litinová vložka, automat sytič nechybí. Stroj se prodává stejně draho jako s Hondou GCV 190A.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Z.B. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (104) - 232.107 (?), 8.5.2011 21:57

Ještě se dozvědět něco k tomu častému zatáčení a kličkování. Mě se na dakrovi nejvíc líbí ta výměna sekačky za mulčovač a naopak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 9.5.2011 7:23

Je to dobrá kombinace.Mám ještě starou širokorozchodnou bubnovku Lakr.Tam by manévrování bez volnoběžek v kolách bylo únavné.Nové sekačky tak velký rozchod kol už nemají a příčný pohyb asi bude snadnější.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
astinemugi - (3) - 60.236 (?), 8.5.2011 22:02

Mám prvotní zkušenosti s mulčovačem F-600. Trávu do 30cm zlikviduje a zapraví do trávníku na 2. a 3. rychlostní stupeň bez větších obtíží. Při větší výšce nebo větší hustotě trávníku je nutno počítat i s provozem na 1. převodový stupeň. Prozatím jsem se strojem velmi spokojen. K dokonalosti mu chybí snad jen silnější motor, ale to je již otázka vstupu do profi kategorie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 239.112 (?), 15.5.2011 14:03

Jak velkou plochu se dá zmulčovat na první převodový stupeň u F-600 za hodinu práce? A kolik cca benzínu na to spotřebuje? Máte už zkušenosti s provozem F-600 se sulkou? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika