Motor jikov - problém



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?) 
10.4.2014 10:25

emulzí je benzín s přisátými bublinkami vzduchu (stejně jako majolka je emulzí z oleje, žloutku a vzduchu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 105.253 (?), 10.4.2014 20:52

Mladý muži, tak jak jste to popsal se již nejedná o emulzi v případě majolky, ale o pěnu. S benzínem to nejde vůbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 10.4.2014 21:08

105.253. Nevím o c o vám jde. Emulsní trubice je terminus technikus z konstrukce karburátoru typu solex. Nevymyslel jsem to ani já, ani Standa taktéž z Hradce. Tento termín "emulsní trubice" se používal určitě ještě dřív, než jsem to poznal, když jsme se učili o funkci, typech a konstrukci karburátorů více než před 40lety. Takže si myslím, že není co zpochybňovat, jenom snad, že autor řešení tohoto karburátoru někdy v 30letech minulého století nezvolil ten název optimálně. To co vzniká v emulzní trubice není rozhodně pěna.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 10.4.2014 21:28

FO má pravdu, Pojem emulsní trubice vymyslel konstruktér u Forda v první polovině minulého století a určitě v rámci terminologie v angloamerických zemích to byl výraz nejpřesnější tomu, že nejprve vzniká dispersní soustava s převahou kapaliny nad plynem a následně pak dispersní soustava s převahou plynu nad kaplinou = aerosol. Když z názvů disperzních soustav (suspenze, emulze, pěna, aerosol, koloidní roztok) vyškrtneme již použitý aerosol a nepatřičné pěna+suspenze+koloidní_roztok, zbyde nám právě emulze. Anebo definice nového terminus-technikus slova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.125 (?), 12.4.2014 21:04

Přestože se tento terminus technikus používá už dávno, neznamená to ještě, že je to správně. Nikdo z nás neví, jak to pojmenoval člověk, který to vynalezl. Máme zkušenosti s překlady v blízkých jazycich, kde dochází k takovým zkomoleninám a záměnám, že rozum zůstává stát. A co když se s pojmenováním zmýlil sám vynálezce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.168 (?), 13.4.2014 10:30

Tak jsem tam zkusil dát novou tu trysku a bylo to skutečně v ní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 13.4.2014 11:47

Aniž bych si chtěl deformovat triko, co jsem psal v prvním postu? Pro puristu: Motoru je úplně jedno, jak se ta trubice okolo trysky jmenuje. Základ je - pro klasickou karburaci - problém s volnoběhem=malá tryska a okolí, problém s hlavním chodem = velká tryska a okolí. Ostatně to jaxi vyplývá z jejich určení, malá tryska, potažmo volnoběžná asi bude mít spojení s volnoběhem. Pan purista promine ten exces v názvu, tryska je sice volnoběžná, ale nikam neběží, natož volně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 85.61 (?), 13.4.2014 18:48

Když je to motoru jedno, jak se trubice jmenuje, tak proč se všichni tak ježíte. Chci jen vědět od odborníků, proč se v karburátoru nalézá věc, která má něco společného s emulzí. Zatím jste ještě nic nevysvětlili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 10.4.2014 21:13

V širším pojetí je emulze směsí dvou polárních tekutin. Tekutiny jsou rozděleny na kapaliny a plyny. V užším pojetí je emulze pouze směsí kapalin. Emulze ze dvou plynů není, směs kapaliny a pevných částic je pak disperze.

Nebo je to jinak?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 13.4.2014 10:40

Stando to nemá cenu. On totiž vzdělaný konstruktér nebude u ventilu používat vžitý název kuželka, protože ve většině případů nebude mít kuželový tvar. Proto bude používat krátký výraz na př. "uzavírací element opatřený plochým těsněním". Nemyslím si, že by mi moje vzdělání bránilo používat zavedené výrazy, které jsou nutné, abychom si rozumněli.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika