Motor jikov - problém



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 136.63 (?) 
10.4.2014 8:26

Zdravím Míro, nejprve k emulzní trubici, je to díl do kterého se šroubuje hlavní tryska. Váš problém bude v nedostatečné hladině v plovákové komoře. Spráně nastavený plovák je rovnoběžně s dělící rovinou misky plovákové komory. Ještě zkuste průtok paliva do karburátoru, otevřete palivový ventil bez osazené misky plovákové komory, vytékání paliva přes jehlový ventil musí být dostatečné, jen mírně přerušovaný "čůrek"benzínu. Výmluva na kvalitu paliva je jen zakrývání vlastní neschopnosti některých servismanů, stroj musí "chodit" na benzín od jakékoliv pumpy. Seřizovací šroub volnoběžného systému nemá s maximálními otáčkami nic společné, je to jen příprava směsi pro volnoběh a přechod. Správně nastavený je tak, že motor dobře a agresivně nabíhá z volnoběhu do otáček. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 10.4.2014 9:16

Stando xxx.xxx.136.63 prosím o informaci jak je to s dvoutaktem na terru a použitím "benzínu" E85 nebo jeho měsí s BA95-natural.

V jednom mám jasno, když vezmu BA95-natural na jakékoliv solidní pumpě, tak Terra šlape jako hodinky. Tuhle však tchýně v nedalekém ZD nakoupila do kanystru benzín (prý natural 95), který mi nedhce brát pořádně ani sekačka ani terra. Mám dojem, že je to buď čistý E85 nebo jeho směs 50:50 s naturalem. Co s tím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.254 (?), 16.4.2014 18:09
Do těchto mašin necpěte etanol, nic neušetříte akorát si přivodíte problémy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 16.4.2014 18:52

Dobrý nápad. Akorát chybí rada, kde takový benzín koupit, nabo jak ten líh z něj dostat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 16.4.2014 15:57

Děkuji pane Stando,  rotavátor mám na chalupě, proto tak opožděná odpověď.  Prvně jsem se ctěl zeptat, jak zjistit višku hladiny v karburátoru. Asi jsem na to káp sám, po stém sundání karburátoru. V plovákové misce je výstupek, a to by měla být víška hladiny, nebo je to jinak? Mynulý týden jsem ho nenatočil, protože o víkendu chcalo.     Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.210 (?), 9.4.2014 22:05

Které kapaliny se pomocí emulzní trubice míchají?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.251 (?), 10.4.2014 9:28

Prošel jsem si to ještě jednou a pěkně pomalu, tu nevýraznou a bledou šeď. Trubici jsem tam našel a proto se omlouvám. Teď mi ale neni jasné k čemu je ta emulzní trubice, vždyť v karburátoru se emulze nevyrábí a emulzí nemůže být nazývana směs rozprášeného benzínu se vzduchem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.149 (?), 10.4.2014 9:41

Je to proto, aby se vytvořila správná směs i při vysokých otáčkách. Tím systémem se nejdřív přimíchá do benzinu vzduch vytvoří se "emulse". Ta se pak teprve rozpráší. Tím se upraví závislost bohatosti směsi na otáčkách (systém "solex")

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 10.4.2014 9:43

Sakra kdyť jsem to popsal. Jste neuvěřitelně nepozorný. Když zadáte do vyhledávače "emulzní trubice" co myslíte že najde? A klikat už snad budete sám. Co jak je, může a nemůže být nazýváno je v tomto případě nepodstatné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 105.253 (?), 10.4.2014 20:45

Nesakrujte, před 15min jsem se omluvil, asi je to tím, že rád někomu nasazujete psí hlavu. Můžete si do vyhledávače zadat emulze a uvidíte co vám vyleze. Proboha, kde by se něco takového vzalo v karburátoru. V karburátoru se tvoří směs plynu(vzduchu) a jemných kapiček kapaliny(benzínu). Kde by se tam vzaly dvě za normálních podmínek nemísitelné kapaliny. A k čemu by tam byly, možná proto, aby z výfuku padaly zlaté cihly. Jestli se to tak skutečně jmenuje, tak je to špatně! Jako pozorný vzdělaný konstruktér jste na to měl přijít sám a případně provést potřebná opatření. Ono totiž neni tak úplně jedno, jak se co jmenuje. Potom se dva nemůžou domluvit, zvláště, když mluví rozdílnými jazyky a jsou nuceni si to překládat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika