Motor Briggs nevim jak dál



host - 218.7 (?)
12.9.2009 21:15

 Briggs má občas problém s fajkou

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 135.61 (?), 12.9.2009 20:35

Tak už mám posekanou celou zahradu.Opravil jsem 3 věci zároveň (vím že to není správné)a teď nevím čím to bylo.

1. Klínek byl sice jako nový, ale znovu jsem to rozebral a zjistil, že když to ještě nemám úplně dotažené, tak se s tím dá pootočít až o 4 mm.Tak jsem to natlačil vlevo a utáhl.

2.Výfukový ventil mi připadal že netěsní, ale pak jsem si všiml, že na vačkové hřídeli je něco na způsob wattového regulátoru, co při malých otáčkách nadzvedává výfukový ventil při kompresi. Asi pro snadnější nastartování.Tak jsem trochu povolil napětí pružiny, která to ovlivňuje.

3.Trochu jsem zabrousil výfukový ventil a seřídil vůli

sekačka chytá na jedno zatáhnutí, ale sem tam střelí do výfuku.Asi tak co 5 s a je to takové spíš "pšouknutí" A s panem 11.107 souhlasím, ale u mě to nebyla prevence, ale olej skoro dvě sezóny bez výměny a DOLITÍ.A na adresu výrobce: ačkoliv provedení působí nevěrohodně(plastová vačková hřídel, něčím potažený hliníkový válec, uložení bez pouzder, natož tak s ložiskama) tak kromě pístních kroužků (ty jsem měnil a taky samozřejmě nejdříve svíčku pane 218.7)vše vypadá jak nové- pátá sezóna a cca 1500m2. Tak nevím pane Stando, ale myslím, že asi ten předstih

Jan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 218.7 (?), 12.9.2009 21:15

 Briggs má občas problém s fajkou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.147 (?), 17.9.2009 12:10

mohl by mi někdo prosím poradit jak nastavím vačkovou hřídel na motoru? Koupil jsem ho použitý s tím že je dobrý ale někdo ho rozebral a špatně ho dal dohromady a ted nevím jak sladit klikovou hřídel s vačkovou.Je to motor B§S 12,5 hp.Díky Ludva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.61 (?), 17.9.2009 18:43

Jsem rád, že jsem dal to svou dohromady(dík podmětům příspěvků), takže nejsem kompetentní radit. Ale taky jsem nad tím dost dlouho maturoval, až jsem si všiml. že na ozubeném kole klikovky je značka(důlek) a na ozubeném kole vačkové hřídele je na jednom zubu taky značka(takový žlábek).Opatrně jsem to ručně protočil a sedělo to.Takže předpokládám, že na té Vaší asi taky nějaké značky budou.

Jan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.147 (?), 18.9.2009 13:12

Moc děkuju Jane je to přesně tak jak píšete

člověk musí jenom pořádně koukat Ludva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 135.61 (?), 29.9.2009 18:59

Zdravím všechny,

možná je to prkotina, kterou všichni znáte, ale já jsem na to přišel až včera.(po pěti letech používání)Měl jsem za to, že mám vyhráno a ouha. Tahám za šňůru jak blázen a sekačka ne a ne chytit.Nebudu to moc razvádět: když jsem sundal filtr sání, tak jsem si všiml, že na síle zatlačení "balónku nastřikovače"jak píše výrobce, hodně záleží.Pokud ho zmáčknu s citem(s obavou, abych to nepoškodil), tak se nic neděje, ale pokud ho zmáčknu silně, tak dojde ke vstříknutí benzínu přímo do sání.(jako injekční stříkačkou)Napřed jsem myslel, že mi tam něco prasklo, ale je to tak vymyšlené.A už zase na jedno zatažení.

Snad to ušetří pár lidem rozcvičku při startování a budou s těmito motory spokojeni jako já.

Jan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika