Křovinořez Solo 142 SB



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 229.89 (?) 
23.1.2013 11:01

samozrejme ze je to tak... ale v akciach... MF to ma ovsem trvale pri celom sortimente a hlavne tam kde zakaznik nema predstavu co to stoji normalne... napr Oleomac..ked nie je znalost cien u ineho predajcu, tak ich ma nadsadene trvalo oproti EU alebo konkretne Polsku o 50 %. To sa ovsem vedia postarat aby sa nedajboze OM na Slovensko nedostal cez ineho dovozcu... tomu bohuzial nevedia zabranit uplne, tak sa stava ze dovoz z Polska je u nas ponukany presne o tych 40-50% lacnejsie ako ich ceny z ktorych davaju zlavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 51.10 (?), 23.1.2013 9:40

No keďže je to kategória profi asi by to mohli mať ošetrené, len mi vŕta v hlave prečo vystavený kus v MF v KE má kĺbový prevod v čiernej farbe (je masívnejší ako tá 142 (nie SB), ktorú som vybalil z krabice ja - tá je strieborná.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.10 (?), 23.1.2013 9:49

Pre upresnenie píšem o SOLO142 a jeho uhlovom prevode.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.107 (?), 23.1.2013 10:44

Takže jsem nakonec podlehnul a odvezl si 142 sb domů. Naskočil na první šup, vypadá hodně pevně a celkově se mi zdá docela bytelný. K úhlovému převodu můžu potvrdit že alespoň při zběžném pohledu rozebíratelný není a je stříbrný. Nicméně prosím o radu jak je to s jeho mazáním. U MF tvrdili mazat kloubek co nejvíc a do plna, ale v manuálu píšou že to nemám dělat z důvodu přehřívání. Prosím tedy o radu kolik tam mám cpát. A prosím ještě o doporučení oleje který lít do benzínu Doposud používám husqarnu pro XP motory a jonsered 2t. Děkuji. Přemek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.152 (?), 23.1.2013 12:25

V Mountfielde tvrdia, ze ich prosint od firmy oleomac, lebo vraj moze byt problem s reklamaciou.. Nieco podobne ma aj Stihl, lebo aj u nich, ked sa nepouziva ich olej, tak vraj neuznaju reklamaciu.Oleje pre 2 takt u Dolmaru a u Sola su v podstate zabalene v rovnakom obale, akurat na jednom je napisane Solo a na druhom Dolmar. Podla mna kazdy kvalitny olej, ktore pouzivaju znackove firmy nemoze tomu stroju ublizit, ale tazko povedat ako to bude pri reklamacii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.89 (?), 23.1.2013 13:04

ten isty obal ma aj Stihl, cize v Nemecku to plni jedna fabrika pre Dolmar, Stihl a Solo... dokonca aj pre europsky Oregon. Kludne ten isty olej si kupite aj pod znackou Divinol. Stihl na rozdiel od ostatnych naschval neuvadza parametre,/ aj ked vyhlaska to predpisuje/ len aby spotrebitel neprisiel na to ze je to u nich mimoriadne predrazene. Cize ked date v zaruke do pily tento olej, to je jedno ci pod znackou Solo alebo Dolmar tak v servise Stihl nemaju sancu ani laboratorne vam dokazat ze tam nie je nimi predpisany olej. To ze vas viazu na kupu ich oleja je zase proti zakonu o chrane spotrebitela, kde je uvedene ze predajca pri kupe tovaru vas nesmie vaziat na kupu ineho. NBedovolia si to ani predajcovia aut pri pneu a mazivach, ale u MF sa to tojeruje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.89 (?), 23.1.2013 13:15

v navode pišou SOLO olej ale treba u navodu k pilám píšou nebo specifikaci JASO FD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.107 (?), 23.1.2013 13:43

Jen pro doplnění, kdyby měl někdo zájem našel jsem katalog dílů. Sice není česky, ale obrázky mluví za vše.

Přemek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 25.1.2013 10:25

Řeknu to jinak, zkuste si ho ohmatat.Mě u Sola 142 vadi spouštěci tlačitko, je kratke a při delšim sečeni mě naskakuje mozol.Solo 142 použivam v zaměstnani, doma mam jinou značku s paradně dlouhym tlačitkem takže si i při dlouhotrvajicim sečeni muže prst posunutim ulevit.Osobně ale by jsem koupi nehřešil slevove akce ale spiše praktičnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.7 (?), 29.1.2013 19:13

tiez by ma zaujimali skusenosti, ja som kupil solo 137 sb, takze nieco podobne asi, len so slabsim vykonom, vysiel na 247 euro, pricom na nete som nasiel najlacnejsi za 380e, tak si myslim ze by to mohla byt dobra   cena, a zaruka je 7 rokov, este som ho neskusal ani nastartovat, ale chystam sa s tym kosit cca 2500m2 tak dufam, ze to zvladne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika