Křovinořez Oleo mac 746T - porucha



host - 78.38 (?)
2.5.2010 9:39

Přiznám se, že trubku křviňáku jsem rozebrano neměl, ale nebylo by řešením nechat vytočit od soustužníka tyto futra a pehodit je?

Ivan 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 18.4.2010 17:56

Nepsal jsem ni řádky o reklamacích bez dokladů, tématem není a nebyl STIHL, či jiné pily, nýbrž Oleo-Mac křovinořez, jeho závada a odstranění.Vyjádřil jsem se k problémům výše citované 7 leté záruky a to jak vlastnímy slovy, tak i citací jiných i reklamačního řádu firmy popsané!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 18.4.2010 22:12

Pro úspěšné vyřízení reklamace je nutné, aby kupující předložil společnosti Mountfield a.s. příslušné dokumenty, a to zejména prodejní doklad, záruční list apod.

Radku to ale celkem sedí i s tím apod. - na zákonnou záruku 2 roky stačí jakýkoliv doklad kde je uvedeno co, kde a kdy se kupovalo. Tj. účtenka, faktura, potvrzený záručák, dokonce to může být i čestné prohlášení příp. + svědek.

Na prodlouženou záruku si už může prodejce nadiktovat podmínky jaké chce, tj. vyžadovat servisní prohlídky a jiné výmysly.  (ale jinak M. opravdu nemusím)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 18.4.2010 23:36

Co je třeba předložit při uplatnění reklamace v záruční lhůtě, je legislativně dáno, pokud dovozce, výrobce poskytuje jakoukoliv jinou záruční dobu, delší než dle Občanského zákona, pak nelze pořebné náležitosti v reklamačním řádu specifikovat jako a pod.! Účtenka, faktura, jsou prodejním dokladem, čestné prohlášení dokladem tzv. náhradním (např. při zničení prodejního dokladu při povodních). Potvrzený záručák je dalším legislativně stanoveným dokladem. A pod.  není ničím a zároveň je i čímkoliv! Souhlasím, například podmínku, že reklamující příjde v důchodkách a parukou na hlavě.   

U pana Skácela vidím také jeden možný problém, humbuk, který může nastat po zjištění, že si sám vyměnil ložiska v převodu !

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 19.4.2010 20:21

Jsem tazatel a nějaký den jsem tu nebyl.Moc práce na zahradě..Pánové v době, kdy jsem já kupoval křovinořez se 7 letá záruka ještě neposkytovala. O stroj se starám po celou dobu sám. Olej do benzínu jen značkový(nikoliv M2T) a mazivo taktéž jedno z nejlepších(značky záměrně neuvádím). Na tom se nevyplatí šetřit. Ty ložiska v převodu hlavy jsem měnil s kamarádem a vše je O.K. Nerad montuju něco na co nemám, ale toto bylo vcelku v pohodě. Zmíněné pazvuky jsou stále stejné, proto ten dotaz. Jen jsem celou dobu co stroj mám netušil, že se maže také vnitřek hřídele!! A jak taky.Maznice tam nikde nevidím:-) No vyzkouším ještě to ložisko u motoru a když to nepomůže budu holt muset k Béďovi. Jinak co se týká záruky: Hned po koupi stroje mi z výfuku teklo takové množství oleje, že jsem po sečení záda jak ropák.Reklamoval jsem to a vyměnili mi nějaké gufero u motoru.Nevím, nerozumím tomu.Každopádně mi to po nějaké době udělalo zase i když méně.Vzhledem, že stroj byl ještě v záruce dal jsem ho do opravy.Béďa stroj rozdělal a údajně nic nezjistil. Jen přišel na to, že olej Castrol, který jsem dal do benzínu, není dost dobrý pro jejich stroj a já udělal obrovskou chybu.(Oprava trvala déle než měsíc!!) S tím, že pokud příjdu příště tak si opravu zaplatím.Od té doby mi olej z výfuku nešel(asi zázrak, nebo co).No a tu obrovskou chybu dělám doteť :-) Stroj má nasečeno opravdu hodně a nárok tedy na nějakou tu opravu má.Musím teď dokonce koupit nový postroj. Ten původní není a nikdy nebyl nic moc a už se trhá.Sakra tu značku oleje jsem prozradil, snad to neva...:-)

Za potencionální další rady předem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 1.5.2010 16:58

Tak jsem analizoval chybu a je problém v alu tyči. Vypadá to na ta silonová pouzdra. Lze je vyměnit, nebo musím zakoupit celou alu tyč? Případně dokáže to Béďa přelisovat? Příjde mi 1690 kč docela dost, kvůli kousku silonu!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.38 (?), 2.5.2010 9:39

Přiznám se, že trubku křviňáku jsem rozebrano neměl, ale nebylo by řešením nechat vytočit od soustužníka tyto futra a pehodit je?

Ivan 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 2.5.2010 12:12

Vytočit nové silony problém není.Myslím, že pokud jde o vyměnitelnou součástku, tak určitě tento silon nemůže být až zas tak drahý.Jenže jak ho odtamtud dostat? Vypadá to (směrem od motoru)-silon, pak 3 ložiska a pak zase silon.Ložiska zdá se jsou O.K.Dle tyče byla i řádně namazána.

Nemá Béďa nějakou Help mailovou adresu?Alespoň vědět jestli je tyč v háji, nebo zda-li jde opravit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 3.5.2010 14:39
Béďa má přece servis u každé prodejny, jestli si troufáte na opravu tak tyč musíte nejdříve rozdělat a zjistit co je špatné, my jsme u firemního měnili úhlovou hlavu taky se dala koupit i jiné náhr díly na karb a pod.Pokud budete vědět co vlastně potřebujete tak to zkuste se tam zeptat třeba vám pouzdra bezproblémů prodají a jestli né tak potom jedině ten soustružník.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.112 (?), 3.5.2010 17:09

Mají helpdesk - adresa je: servis.helpdesk@mountfield.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 158.9 (?), 11.5.2010 0:46

Tak Béďa na mě z vysoka!! A to jsem chtěl jen odpověď zda-li to dokáže opravit, nebo jestli musím koupit celý nový díl.

Asi nemá čas...:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika