Krovinorez - namotava se trava



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 2.73 (?) 
17.6.2013 21:56

Je to kombimace nízkého výkonu motoru stroje a nízkých otáček sekacího nástroje, nebo k tomu i ještě tupého kotouče. Stávalo se mi to občas s OM746T ve vysoké trávě (cca 1 m) při sečení kotoučem, strunou to sekat už nešlo, když jsem nedal do záběru při sečení dost plynu a byly nízké otáčky. Po 11 letech jsem raději pořídil OM753T a tam takový problém je už výjmečně. Pokud nejsou dostatečné otáčky v záběru sečení, tak přidám plynu a síla motoru to dožene, aby se to nenamotávalo. U tohoto stroje se na nějaký záběr hledět nemusí. Tráva přes 80 cm délky jde sekat i strunou, ale pak ta tráva stejně vypadá jako po sečení kotoučem.Kromě toho se vyšším odporem při sečení vysoké trávy struna samovolně dost rychle vytahuje z cívky. Motor je třeba pak dost držet ve vysokých otáčkách, vyšší spotřeba. Proto raději seču vyšší trávu kotoučem. Pokos je pak jako po sečení klasickou kosou - na sušení sena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 209.147 (?), 17.6.2013 22:14

Teď po posledním příspěvku mě napadlo - doufám, že neubíráte plyn! Jede se stále pod plným, jinak ztrácíte obvodovo sečnou rychlost, je to jako u sekačky, s tím, že křoviňák pracuje s trojnásobnýma otáčkama.Navíc by trpěla více spojka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.113 (?), 18.6.2013 6:14

Ne plyn je porad na plno. pozemek je drnovitejsi. S metrovymi bodlaky a koprivami tento problem neni. Premyslel jsem o vykonnejsim stroji, ale problem je, jaky vykon je dostacujici? Idealne vyskouset, coz je trosku problem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 18.6.2013 11:40

sekání s křovinořezem je podobné jako sekání s kosou. Musí se nabrat jen tolik, kolik se utáhne a hlavně doseknout. Dá se sekat i se slabším křovinořezem, ale musí se nabírat jen málo a hlavně doseknout. Dále je nekdy dobré při pohybu doprava odseknout vrchní třetinu a pak při pohybu doleva sekat při zemi.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 18.6.2013 6:17

Nechápu jak pán píše, že se mu samovolně na vysoké trávě vymotává více struna.Ta se přeci odvine když chci já ne?Já tedy nejedu pořád na plný plyn.To doporučení je snad opravdu proty co při sekání myslí na něco jiného.Udusím i silný stroj.O tom to přeci není.Je to v lidech.Taky si sednete do vašeho auta a naložíte mu na 10minut plný plyn? Už na STK je každý podělaný aby mu nevypadla ojnice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.186 (?), 18.6.2013 10:33
Posečete i menší kosou, zase je lehčí a nejsme na závodech. Velký nerovný plochy tam se uplatní silnější mašiny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.196 (?), 18.6.2013 11:27

pro pana xxx.xxx.176.91

A Vy s autem sekáte vysokou trávu? Nebo jezdíte nakupovat na křoviňáku? laugh

Nezaměňujte to, oba stroje jsou tak odlišné, že to nejde srovnávat.

Se zaběhnutým a správně seřízeným křovákem se opravdu seče na stálý plný plyn. Půlplyn má význam při záběhu, při abnormálně nízké zátěži, nebo tam kde potřebujete cit.

Nejhorší pro 2takt je plné přidání plynu a po dosažení plných otáček zase náhlé ubrání. Protože s velkým rozdílem dodávky paliva je i velký rozdíl v mazání. Takže v okamžiku když uberete, motor jede na max. otáčky s minimem oleje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 18.6.2013 12:55

Podívejte křoviňák jsem zaplatil já.Je silný, sekám s citem.Benzin kupuju a míchám taky já. Jak se maže při vysokých otáčkách na žádný plyn nevím.Myslel jsem, že čím víc plynu, tím víc otáček a obráceně.Jestli něco dobíhá setrvačností? Otázka názoru.Tak jako pravidla silničního provozu Např.zip.Každemu je to jasné.Jestli je motor v lodi v autě a nebo v sekačce, tak pořád je to motor.Není vám nic platné když budete míchat 1/25 směs, když olej nebude ve 130stupních mazat.Možná se můj motor maže dobře i při vámi popisovaném stavu.Ale děkuji vám.Jde přeci o to, aby jsme to dělali dobře a neutráceli zbytečně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.4 (?), 18.6.2013 21:39

místo těžkého trojzubu si kupte dvouramenný nůž 300x1,4mm je lehký a neměl byste mít problémy. Váš křovinořez je dostatečně silný na jakoukoliv trávu, maliní i ostružiní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.46 (?), 19.6.2013 4:27
U křoviňáku se nastavují otáčky volnoběhu a pracovní otáčky, které jsou na plný plyn, ve skutečnosti jsou v zátěži o něco nižší, proto i v záběhu se jede na plný plyn, ale musí být struna nebo kotouč pravidelně v záběru, nikdy to netočit naprázdno.Např. u vyžínání okolo betonových překážek má smysl ubrat, aby se neutavila struna, jinak to je spíše ke škodě.Kdo vytáčí auto na plný plyn, tak je dobyt..,kdo jede s křoviňákem na polovinu v plné zátěži, není lepší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika