Křovinořez do 6000



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?) 
28.7.2012 16:55

Opět jsem dnes mohl porovnávat, z jedné strany značkový stroj, z druhé strany něco noname. Dnes špatně foukal vítr, tak jsme museli zavřít okna, to byl zápach, v tom horku nepříjemné a ta doba, než ten kousek poseče. Od značkového stroje nic není cítit a to seče o dost blíž. Mě by zajímal skutečný výkon, protože to je pouze chyták na lidi, že jsou takové výkony uváděné. Ani jeden nebyl v oficiální zkušebně, pily to stejné. O spotřebě ani nemluvím, ale jak to má někdo posoudit, když nemá podle čeho. Je to nepochopitelné, špičkoví výrobci bojují s emisemi, nové konstrukce, nové technologie, měření, zkoušky, splnění předpisů a tyto předpotopní stroje se dovážejí, prodávají jen tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 227.2 (?), 28.7.2012 17:28

Tj.jako u pily neznackove.Cena 4-tisice a lista dlouha, ze by ji mohl clovek miti misto hole.Prijde zakaznik, vybere nejdelsi listu s pilou za nejmensi cenu a ono-ejhle, je to k nicemu.Proc se asi rada znackovych pil minimalne stredniho vykonu prodava s 38 cm listou.Zdravim Vas pane J.S.Pokud jde o krovinorez, tj.utrpeni, az na vyjimky to sledovat, poslouchat,to mi staci a delat s tim si neumim predstavit.Chlap ma zahradu treba 300m2 a mysli si, ze to vyhraje s neznackovym krovinorezem do5-ti tisic s vykonem do 1KW.Pak uz je jen utrpeni a vyhozene penize.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 28.7.2012 17:34

Mate videt, kdyz natocim u domu 235-ku a jdu na breh, o 4510-ce to uz radsi, ani nebudu mluvit, jak to bezi, u domu na mensi plose, to uz vubec.Proste u mne, jak to nema znacku, vykon alespon 1,3KW, pokud mate plochu ve 100m2,nic mensiho nebrat.Jo, pod tu kilowattu, sam bych si to k domu nekoupil, ale kdo opravdu setri, kdyz tj.znackove a treba jen vousy, kolem zdi, co nevezme sekacka, snad jeste.Myslim ted 1,6KW znackove, za 8,5-tisice, neni co resit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 28.7.2012 17:48

Já seču 4 taktem 1,1kW a prostě pohoda. Mě se líbí tichý chod, zvuk motoru, snadný start, zatím jsem jej neudusil. Točená struna 2,4mm a radost z rychle udělané práce. Já jsem sekl obyčejnou kosou mnohokrát a jak někdo napíše, to stačí kosa. Tak stačí, ale je to v takovém počasí hokna, zejména u větší plochy, nedá se vysekat tak do nepřístupných míst, hledí se na rosu a snahu sekat v době, kdy to ještě člověka tak nezničí, ostření kosy - do je kapitola sama pro sebe, nemá cenu popisovat, kdo nezná. Dotěrný hmyz nemá rád vůni benzínu a spalin a téměř neotravuje. Jen správně vybrat a člověk musí uznat, že má vynikajícího pomocníka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 28.7.2012 17:52

Jo,1,1KW Vase masina ma, ale je znackova, nebyla za 5-tisic a je to 4-takt, ten 2-takt vykonu 1,1KW, to by bylo, asi slabsi, to by byl rozdil.Prece jen ten 4-takt, kdyz je trochu trava, tak asi ty otacky lepe drzi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 28.7.2012 19:22

Pane J.S.ten 4-takt, ono to ma kultivovanejsi chod, mozna i vibrace mensi, mene vyfuk.plynu, nepotrebujete olej do benzinu, mozna i lepe startuje, ale slozitejsi motor, vaha 8kg, to neni tak malo, mensi spotreba, mensi hluk.Ja mam zvyk 2-takt, ani ve velkem vykonu se 4-takt nedela a 2-takt je urcite jednodussi, ten olej do benzinu dam a hlavne 4-takt se do krovinorezu velkeho vykonu nedela.Ale, jo je to takova machrovinka, ma to sve prednosti, ale i zapory.Pro technicke fajnsmekry, urcite zajimava zalezitost a cena spise vyssi, nez u 2-taktu.Verim, ze vite, proc to mate a jako technicky odbornik, asi Vas to muselo uchvatit, to chapu, zajimave,nedela se to dlouho do krovinorezu, atd.Nic proti.Ja mam svuj zvyk, vykon,jednoduchost, overenost,mensi narocnost technicka, to u mne vyhralo, pomer cena, vykon,atd.Ale kolem domu, bych si to klidne koupil.Do tech nejnarocnejsich podminek na velke plochy, asi ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.52 (?), 28.7.2012 20:55
Já s 335.4 - 4 taktem nepracuji celý den, tak 7,4kg nevadí a hlavně výkon je takový, že práce jde od ruky. 4 takt má právě ty přednosti v kroutícím momentu, i když výkon není nijak oslnivý. Na zahrady meze, je výborný, věřím, že vydrží profi zátěž v odpovídajícím porostu, ale to je jen úvaha z pohledu kvality konstrukce. Používal jsem asi měsíc MS 340, je výkonnější, ale hlučnější a jeho přednosti jsou v údržbě velkých ploch, kde je třeba zkrátit dobu sečení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 29.7.2012 11:41

Pane J.S.na plochu, kterou mate Vy a pro technickeho fajnsmekra, myslim,ze tj.skvela volba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 216.60 (?), 29.7.2012 15:59
Práce by měla bavit, s takovým strojem jsou k tomu předpoklady. ...Opr. 7,1kg nevadí...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.14 (?), 3.8.2012 7:54
Jak jsem se zmiňoval, že 4 takt by určitě vydržel profi provoz, tak už jsou 2 nové modely MS 430.4 a 4300.4 pro denní použití, s objemem 43ccm je to u 4 taktu síla. Výkon kolem 1,5 kW.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika