Jaký zahradní traktor pro 15000m2



Stránky: 1,  2,  3   
host - 110.125 (?) 
25.5.2015 20:00, zobrazeno: 24219x

jsa poměrně zběhlý v pilách, křovinořezech i traktorech (těch dospělých) kladu si otázku jak...

sekat a hlavně sbírat 15000m2 louky, kde tráva vyroste za rok cca na 15-20cm výšky, je to bývalé pole ve srážkovém stínu, nikdo v okolí nedělá ani sena protože to nejde hrabat, já zkoušel sena dělat jednou a z této plochy jsem měl asi 2 kulaté balíky, JZD jen mulčují 2x ročně

já doposud mulčuju s vari F-550 jednou za rok, ale trvá to dost času a plocha ztrácí svou pestrost z dob kdy jsme hrabali posekané křoviňákem

sháním tedy jednoúčelový stroj, kterým jednou či dvakrát ročně posekám a zároveň seberu 15000m2 nízké trávy, pozemek je s mírným sklonem až rovinou bez hrbolků, děr a podobně, tráva je nízká, řídká, spíše sušší, traktor nebude ani v budoucnu nic tahat ani se k němu nebude připojovat žádné jiné zařízení, na to mám těžší stroje

byl jsem se kdysi ptát v MF a prodavač na mě civěl jak z jara když jsem mu řekl hektar a půl, jenže, plno lidí si zahradní traktor koupí na půlhektaru a seká s ním několikrát do měsíce, já chci sekat max 2x do roka

v hledáčku jsou stroje i typu rider, výkon mezi 8-13hp, hydrostat výhodou a asi i jedinou volbou, rád bych volil mezi Stiga/Husqarna, MF/MFD/Hecht rád vynechám, cena ideálně do 50tis kč, ojetině se nebráním, hmotnost řidiče je do 70ti kg

děkuju všem za tip a nejvíc za zkušenost, v mém okolí je jedna STIGA 4x4 (ta nejlepší) a spokojenost, ovšem 130tis za ni dávat nechci a jeden SECO traktůrek za 80tis a taky spokojenost

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 146.58 (?), 26.5.2015 7:15

S 13HP tam stravis mladi.Mam 12HP a 40 aru sekam 2.5-3 hod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.102 (?), 28.5.2015 3:48
Na toto jsem viděl perfektní vychytávku-sekací traktůrek se sklopným valníkem od vari s uzavřenou nástavbou z jeklíků vzadu otevírací, s jemným pletivem.Traktůrek byl spojen širší trubkou než je tunel s valníkem a tím získal pětinásobně velký sběrací koš a nemusel lítat vysejpat svých původních 300litrů.Jinak bez koše to lítá min. 10m, takže o plnění se fakt bát nemusíte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.102 (?), 28.5.2015 4:50
Mulčovat kladívkovým mulčovačem- cepákem, ať už ve spojení se stigou, kde je okolo sta kladívek, nebo neseným cepákem, když máte traktor.Je to lepší než pokládkový od vari, když Vám záleží na složení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 110.125 (?), 28.5.2015 22:04

mým cílem je trávu v jakékoliv podobě sbírat z pozemku pryč, chci zase tak pestrou barevnou louku jako byla před lety a ne monokulturu z mulčování

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 110.125 (?), 28.5.2015 22:03

vychytávka to pěkná, jen od VARI bych nechtěl nic ani zadarmo :), člověk by si myslel že F-550 za ty peníze bude aspoň dobrá, ale lak se začal loupat po půl roce, 2x jsem vařil praskliny na rámu a řidítka mám už tak vyvyklaný - v max výšce se totiž velmi rychle vyvyklají takže člověk je musí dát o šroub níž, nýty na krytu nože jsou tak povolený že to drnčí až běda - budu tam dávat nerez šrouby, jen ten motor, ten je dobrej, ostatní je aušus a potvrdil mi to Agrowest v Plzni - ale hlavně že mi to rádi prodali

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.173 (?), 29.5.2015 3:30
Oprava: vozík od varesu, né od vari.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 28.5.2015 18:30

Pane Martine - na vašich jeden a pul hektaru, by jsem volil zahradní traktor pouze jako nouzové východisko. Je to samozřejmě možné a jsou takové stroje, ale existují přijatelnější komunální malotraktory, at John Deere nebo Kubota. Ale pokud si zahradní traktor nenecháte vymluvit volil by jsem zahradní traktor John Deere X 534. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.125 (?), 28.5.2015 22:17

běžný zahradní traktůrek mě napadl, protože s ním budu tuto plochu sekat 1x max 2x do roka, když domyslím, že někdo má zahradní traktůrek na sekání např 3tis m2 kolem domu a dělá to 2 x do měsíce, výjde mi to za rok 3,6ha

tak včil jak to teda je :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.173 (?), 29.5.2015 3:43
Je to tak, jak píšete-technika je dělána na určitý náběh komponentů a sekacích cyklů, proto se u travních sekaček udává doporučená max. plocha a je jasné, že sekání je min. každý týden, max. jednou za dva týdny, což je okolo 20 sekacími cykly.Takže průměrná sekačka naseká víc, než je Váš požadavek (1.5-3ha/rok).Komunální technika by byla třeba, kdyby to byl jeden cyklus, já třeba sekal cyklus 8000m2/každé 2týdny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika