Jaký zahradní traktor na 1800m2



host - 77.191 (?)
1.2.2008 21:30

Ověřil jsem si v praxi, že zahradu o uvedené rozloze lze i smenší investicí než 50000 a velmi ekologicky posekat za cca 2,5 hodiny dobře nabroušenou kosou. Před 20 lety jsem to dělal za 2, ale dnes už nemám ten švih, tak o něco déle. Nahradí to ale celé odpoledne ve fitku a na záda je to naprosto skvělé.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
127martin - (25) - 93.35 (?), 28.1.2008 21:10
Mám dakr 6,5Hp a sekám stím i ve svahu velké plochy sice s lištovkou ale je to stroj jedeto super.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.86 (?), 29.1.2008 10:36

Podle mého názorun se dá sehnat dost dobrých starších traktůrků tovární výroby, např. MT8-070 MINI s výkonem 11HP, já osobně jej také používám, mám k tomu mezinápravovou dvounožovou rotační sekačku se záběrem asi 80 cm, i lištovou sekačku dopředu a nemá to chybu. Jinak jsem to celé pořídil za 10000, nějaké opravy mi stály 8000 a slouží mi vše ke spokojenosti. A navíc toho typu tady u nás běhá spousta a není problém na to cokoliv sehnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.150 (?), 28.2.2008 9:51
Vážený pane. Reaguji na vaši zmínku o mezinápravové dvojnožové sekačce na MT8-070. To je tovární výroba nebo samodomo. Mám ruční benz. sekačku a chtěl bych ji nahradit a tento traktůrek jsem nedávno zdědil. Děkuji za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.243 (?), 28.2.2008 11:40

Na tento stroj existovala tovární mezinápravová rotační sekačka s bočním výhozem (laminátová) a pozběji plechová se zadním. Pokut máte zájem kontaktujte tohoto pána www.zahradnitechnika.zlinsko.com/  Na těchto stránkách toho z vašeho pohledu k vidění moc nebude ale máte kontakt. Cenu si dnes netroufnu ani hádat, ale bude to dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.197 (?), 22.1.2009 6:58

Ta mezinápravová sekačka pro MT8-MINI měla vyhazovací kanál pro nějaký koš? Jak je poháněna ta lištkovka v předu, řemenem nebo hřídelem?

MT8-MINI se mi líbí čím dál víc!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.243 (?), 12.2.2009 17:51

Prosím můžete mi vysvětlit, jak to, že má MT8-MINI deklarovaný tak slabý motor (11hp). Dnešní traktorové sekačky mají běžně benzínové motory 25 hp, ale neutáhnou ani pořádně naložený vozík, kam se na MT8 hrabou. Je to tím, že:

  1. Marketing se už nevidí do huby a skutečné výkony benzinových motorů jsou méně než poloviční, anebo
  2. hydrostatické převodovky na travním traktoru v ceně kolem 120kKč stojí za prd anebo
  3. dieslový motor na MINI má zatraceně dobrej krouťák (to je blbost, ne) anebo
  4. ten motor na MINI je fakt MINI a orba s ním je "zážitek".

Taky by mne zajímalo, zda ta mezinápravová sekačka pro MINI měla nějaký sběrač a kolik vlastně MINI váží.

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.227 (?), 28.2.2008 11:54

Bolens je značka zn koncernu MTD, už sem to tady někde psal...tedy ne čína...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.191 (?), 1.2.2008 21:30

Ověřil jsem si v praxi, že zahradu o uvedené rozloze lze i smenší investicí než 50000 a velmi ekologicky posekat za cca 2,5 hodiny dobře nabroušenou kosou. Před 20 lety jsem to dělal za 2, ale dnes už nemám ten švih, tak o něco déle. Nahradí to ale celé odpoledne ve fitku a na záda je to naprosto skvělé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 249.196 (?), 13.2.2008 5:30

Zdar no resim stejny problem koukam ze je tu co cist a drtiva vetsina ctenaru rozmlouva Trakturem, sam mam 2000m, a vazne uvazuji o Partnerovi 185 HRB, nohy  mam tez v poradku ale rad bych pomocnika jako takoveho ne jen sekani a mulcovani, vozicek pro tezke predmety  v zahrade radlici si uklidite vjezd od snehu atd.jsem vzdy 14 mimo domov a to pak koukam jak to narostlo, v sezone sekam 2-3 * za 14 dni, pak bohuzel dalsich 14 dni ne trava vetsinou preroste, pro zenu je to dost narocne fizicky  i se sekackou s pojezdem, tak Trakturek je jasna volba sekam casto sekam rad ale nehodlam tomu venovat tolik volneho casu ktereho nemam nazbyt.s pozdravem MICURIN

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.183 (?), 29.2.2008 19:09

1800m2 posekat kosou za 2hodiny??? Vážený pane, to je výkon hodný vrcholového sportovce. Nezlobte se, ale nějak se mi tomu nechce věřit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti11:42
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika