Jaký traktúrek



host - 71.52 (?)
2.6.2009 13:08

Ano Ivane, podobné zkušenosti mám i já. Partner 135 92 HRB -13,5 koně na záběr 92 cm.

Lištovku MF 70 na vysokou trávu trávu mám od roku 1995 + křovák HQ 235.

S tím vším zvládám asi 2,5 Ha louky a pastviny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 40.188 (?), 1.6.2009 18:17, zobrazeno: 9015x

Zdravím, mám nachystanou částku zhruba 60tis. a zahradu 2000m, vůbec tomu nerozumím, zahrada má zrovna 25cm trávy-občas krtinec, rovina.Poradíte prosím kvalitní traktor na sekání a hlavně aby vydržel.A můj druhý dotaz může se sekat mokrá tráva?a pokud ne proč.Moc děkuji JM.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.31 (?), 1.6.2009 18:29
S prvnim dotazem vam neporadim nebot nemam tak velkou a hlavne rovnou zahradu, kde bych trakturek uzivil. Trava se klidne muze sekat mokra, jenom je zde omezeni v kvalite sberneho zarizeni trakturku, ktere se muze ucpavat. Pri sekani bez sberu neni v mokre trave zadny problem. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.130 (?), 1.6.2009 19:01

Starjet 102-17,5 by pro vás byl ideální. Je to velmi kvalitní český výrobek osazený motorem Briggs Intek 1,75 HP OHV AVS.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
VM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 1.194 (?), 1.6.2009 19:00

V Polsku v Castoramě za ty peníze dostanete koupit velice slušný traktůrek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 161.9 (?), 1.6.2009 22:42

Mám úplně stejnou zahradu (2,5tis.m) taky rovina a koupil jsem na to Husqvarnu CTH 126. Sice menší traktůrek s jednoválcem 12.5 koně, ale přijde mi neadekvátní kupovat pro takovou zahradu větší stroj. Cením si hydropojezdu, zrychlujete, zpomalujete, couváte naprosto dle potřeby, oproti mech. převodovce, kde každé překvaltování znamená povolení hnacího řemenu, zastavení a nové rozjíždění... Když potřebujete různě kličkovat, popř. měnit rychlost při různě rostlé trávě, je hydropojezd naprosto bezkonkurenční. Jinak tenhle traktor mi přivezli se vším všudy, natankovaný i se zaučením za 43.500,- Přeji hodně zdaru při výběru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.169 (?), 2.6.2009 9:22

Já mám Alko 102 cm 15,5 koně a hydropřevodovka a zatím spokojenost. Jinak mokrou trávu lze sekat, ale pokud jste nervák jako já tak upřímnou soustrast. Mokrá tráva se v tunelu lepí a ten se zablokuje. Takže vyhrnout rukávy a vybrat, klacem prošťouchnout konec/ nebo spíše začátek/ tunelu a zase pokračoval několik metrů, než bude tunel opět ucpaný.Dle mé zkušenosti se problém mokré trávy zvýrazňuje při sekání delší trávy. Kratší kousky trávy prolítnou snáze tunelem, zatímco u delších dojde k zablokování snáze. Zrovna včera jsem sekal cca 5000 m a na výšku 4 jsem jel bez problémů a po snížení na 3 jsem měl po cca 5 metrech o čištění vystaráno.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.52 (?), 2.6.2009 13:08

Ano Ivane, podobné zkušenosti mám i já. Partner 135 92 HRB -13,5 koně na záběr 92 cm.

Lištovku MF 70 na vysokou trávu trávu mám od roku 1995 + křovák HQ 235.

S tím vším zvládám asi 2,5 Ha louky a pastviny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.188 (?), 2.6.2009 13:35

Moc děkuji za rady-a pokud někdo má ještě další nápad napište prosím.Pane Ivane-se tady chechtám jak píšete co 5m můsíte čistit ucpaný tunel a ůplně si představuji jak já u toho nervuji:))) nechávám to jen prolítávat prdím na to.Od loni jsem totiž zjistila, že tam kde napadalo hodně listí z ořechů, tak tam je minimum trávy a to co bylo poctivě zhrabáno, tak to jede:((( takže nebudu uklízet a je to:))) no nevim no.Polsko asi nehrozí, kde bych to potom v případě potřeby reklamovala?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 99.169 (?), 2.6.2009 15:49

Ale nerozumím kam... to nechávám prolítávat... Já seču tak, že za mnou či traktůrkem lítá gejzír posečené trávy a pokud ten ustane- znamená to, že je ucpáno. Ale to samé platí při sběru do koše.
Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 97.14 (?), 2.6.2009 16:20

Viděl by jsem to na Stigu estate collector HST-kvalitní hydro(zajišťuje plynulý pojezd),nejběžnější jednoválcový motor, za 59000,- není co řešit.

Sekání mokré trávy je celkově problém, protože má vlastnost se nalepovat a to jak na žací ústrojí a výhozový tunel, tak dělat nevzhledné chuchvalce při mulčování, které je přijatelnější (netrpí nervová soustava obsluhy)pro nutné seseknutí mokré trávy.Ikdyž osobně si myslím, že není nutné sekat mokrou trávu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika