Jaký traktůrek do terénu?



host - 60.65 (?)
3.1.2012 0:09

Taky jsem si to o tlakovem mazani myslel, ale presto nektere firmy (uz si to pletu, ale urcite HQ, pak myslim ze Stiga a dal uz si nepamatuji) davaji zaruku na motory jenom do 15st. stoupani, tak to asi az tak jednoduche nebude...

4x4 se nebranim, ale cilene ho nevybiram, myslim, ze uzaverka bude bohate stacit. Hodne vaham nad dieselovym motorem a tim padem (kvuli cene) o jetem traktoru. Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 60.65 (?), 27.10.2011 1:13, zobrazeno: 25701x

Existuje prosím zahradní traktor na členitou zahradu v prudkém kopci? Potřebuji posekat kolem domu cca 1000m2 a v zimě odhrnout cca 100m od cesty k domu - teda raději pozametat kartáčem - má k tomu některý traktor přední hřídel? Děkuji. Milan

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.207 (?), 27.10.2011 8:19

Seco má v nabídce traktory osazené převodovkami s uzávěrkami diferenciálu. Buď automatické nebo mechanicky ovládané sešlápnutím pedálu. Nevěřil by jste co je to schopné vyjet. Co se týká příslušenství u zahradních traktorů (mimo profi) je pohon zajišťován řemenem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.27 (?), 28.10.2011 7:40

České traktory Karsit a Starjet jsou osazeny převodovkou s uzávěrkou. Ve vašem případě si najděte prodejce který vám stroj u vás předvede . V případě uzávěrky je lepší ta mechanická.KK 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.65 (?), 31.10.2011 20:33

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.65 (?), 24.12.2011 23:43

Stale vybiram, obcházím, ctu - a tak se zase radím s novými poznatky:

Pri obchazeni prodejcu jsem u HQ narazil na informaci, ze vsechny zahradni trakturky jsou delany do max 15st. stoupání. Více ze "tlakové mazání" nezvládne.

Hledal jsem srovnávací testy těchto traktůrků, ale nasel jsem jenom toto. Uz jsem málem bral z bazaru John Deera, ale na základě tohoto testu jsem ucuknul. Taky mi přirozenější mít v traktoru naftový motor. A tak jsem pokukoval po jetych GRkách od Kuboty, ale taky Countaxech, Etesiích a pod.

Jak je to tedy s tím stoupáním? Znáte další srovnávací testy zahradních trakorů? Hezké vánoce, Milan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 60.65 (?), 1.1.2012 20:44

OK, zkusim tedy nadhodit - motor B+S Vanguard, nebo Kohler...?

Hydroprevodovku TT K62, nebo KT 40, nebo K71,...?

Kopec cca 25st. a tlakove mazani? Nejenom posekat, ale i neco potahout na vlecce (kolecka s hlinou mne po 4.vyjeti proste nebavi), nebo jit radeji do vznetovych motoru? Ale teren i clenity, trakturek co nejmensi...

Opravdu mam na vyber jenom z AGS?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 242.78 (?), 2.1.2012 14:41

tlakové mazání je dělané právě proto, aby se motor mazal i v kopcích, jinak pokud máš dost peněz a chceš co nejmenší traktor tak i ty se dají koupit s pohonem 4x4

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 60.65 (?), 3.1.2012 0:09

Taky jsem si to o tlakovem mazani myslel, ale presto nektere firmy (uz si to pletu, ale urcite HQ, pak myslim ze Stiga a dal uz si nepamatuji) davaji zaruku na motory jenom do 15st. stoupani, tak to asi az tak jednoduche nebude...

4x4 se nebranim, ale cilene ho nevybiram, myslim, ze uzaverka bude bohate stacit. Hodne vaham nad dieselovym motorem a tim padem (kvuli cene) o jetem traktoru. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.14 (?), 5.1.2012 10:26

PAnther 4x4 od AGS toho zvládne asi hodně, co se svahové dostupnosti a náročnosti terénu týká. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.98 (?), 5.1.2012 19:29

Tak to bezpochyby.Problém bude asi v tom, že se jedná o traktor mulčovací a tudíž beze sběru posečené (pomuchlované) trávy.Na běžnou zahradu problematické.Na sjezdovky vynikající.Pro běžného jedince na zahradu k domu (byť v kopci) by už mohla být zajímavější druhá novinka této firmy pro rok 2012 Challenge AJ 92 díky novému systému rámu nepřenášejícím vibrace na obsluhu a kopírujícím nerovný terén(což je mimochodem velice důležité),zřejmě dost kvalitními ložisky v kolech a řemenicích a sběrným košem cca 300l.Cena rozumná, výkon na diskusi.Ale pro valnou většinu lidí zřejmě dobrý kompromis. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika