Jakou strunu pro křovinořez?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 216.50 (?) 
30.7.2007 15:26
Je rozdil mezi znackovou strunou nebo z hobby marketu? J.P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
tomingo - (11), 30.7.2007 17:05
za 5 sezón sekania som žiadny rozdiel nepostrehol, teda ak sa nedívam na cenu samozrejme... :)))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.159 (?), 14.8.2007 20:30
 Ja neviem, ale my sme skúšali všeličo od poľských lacných, cez čínske až po oregon ale vždy sme sa vrátili ku Stihlu, musím ale povedať, že sme neskúšali ani Husqvarnu a ani Dolmar.
   Nie je jedno či niekto vie kosiť alebo je len "weekendový" kosec. Niekoľko krát som osobne videl zničené kosy machrov, ktorý "nedajú zlodejom zarobiť na predražených lankách" a kúpia lanko podľa pravidla keď je hrubé vydrží viac. Ja by som to porovnal s tým ak by niekto chcel obuť gumu z traktora na trabanta, veď je hrubšia, väčšia = trabant pôjde asi tak 300km/h a guma vydrží skoro večne. Ale - tudy cesta nevede soudruzi.
  Jani
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tomingo - (11), 15.8.2007 17:57
Haha, dobre som sa pobavil, jani bude zrejme nejaký ďalší expert! :)
Jarda, ktorý túto tému zaviedol, jasne napísal, že neseká profesionálne. Myslím že na tomto fóre je minimálne 90% "weekendových koscov". Patrím k nim aj ja, preto som ponúkol aj môj názor, ktorý sa opiera o niekoľkoročné skúsenosti. Samozrejme že "nedám zlodejom zarobiť", keď na to nemám dôvod. Tí, čo na to majú, tak tým to môže byť srdečne jedno, napr. "Minulo sa lanko? Kúpim nový stroj!" a pod. A to s tým trabantom bolo naozaj zmysluplné... :)))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 5.149 (?), 23.6.2013 19:19

Ja som si myslel, že keďže má hranatý profil v zásade väčší prierez ako okrúhly, mala by hranatá struna vydržať logicky viac. Niekde som čítal, že hrany sú pre profesionálov a veľké plochy; kulaté sú vraj univerzálne, ale hlavne na vyžínanie s prekážkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.2 (?), 24.6.2013 9:36

K HQ 235 struna prumer 3mm nepatri, pretezujete motor, ikdyz clovek radeji saha po vetsim prumeru, vice se s tim vetsinou posece.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.118 (?), 15.8.2007 21:49

Dejte si pozor na struny, které jsou na omak mastné. Často jsou v různých železářstvích na metry. Takováto struna se v cívce slepí a přestane se vysouvat. Já jsem si koupil třicet metrů a po třetím pokusu jsem to mrsknul do popelnice. Jinak bez ohledu na výkon a původ stroje se mi osvědčily struny 2 -2,4mm. Na Fšecko. Bohužel jsem se tak okradl o pocit přefiknutí keře s větvemi do 1,5cm, ale hlava ve strunovce mi slouží už 9 let a je jak nová. Vyfikanosti ve tvaru (čtyřhran, šestihran) mi vysvětlil jeden serviceman takto: Až budeš chtít prodat ještě více hlav na strunovky, vymyslíš dvanáctihrannou strunu. A asi má pravdu.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 24.6.2013 9:31

Volil bych strunu hranatou s nejakym hlinikovym vlaknem, nebo co v tom je, prumer 2,7-3 mm.Kdyz je struna vylozene lacina, tak muze byti nakonec draha, muze hodne ubyvat, mam radsi, kdyz neco vydrzi-mene caste navijeni, lepsi komfort prace, atd.Mam pocit, ze hranata lehceji sece, nez kulata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.151 (?), 27.6.2013 19:47
Hranatá lépe seče, ale na dosekávání je lepší kulatá, takže dvě cívky je ideál.A průměr by měl být dle výkonu stroje-3mm je už na silný profi stroj.Kvalitní hranatá je např. oranžová z mountfieldu, dělává ji bison, teď má jiné balení, ale je to to samé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.242 (?), 3.7.2013 15:33 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika