Jakou sekačku na 2500m



host - 89.197 (?)
12.1.2021 17:09

Mám předchozí model a je to moje nejoblíbenější sekačka... pro Váš účel jednoznačně doporučuji : STIGA MULTICLIP PRO 53 SVX B 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 38.220 (?), 10.1.2021 23:19, zobrazeno: 1679x

Dobrý den,

potřeboval bych radu, jaký stroj pořídít na rovinatý pozemek. Jedná se spíš o takovou louku cca 2500m. Traktůrek nemám kde dát.

Se sběrem trávy nepočítám, stačí ji udržovat v rozumné výšce. Potřeboval bych kvalitního pracanta, který to zvládne. Zdá se mi, že jich je hodně, jen si vybrat.

Cenu bych viděl kolem 20 000,- jestli je to reálné. Ideálně s variátorem, kdyby tráva byla vlhčí, ať vše stíhá.

Děkuji za rady a doporučení.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.248 (?), 11.1.2021 14:14

možnost např... Honda HRG 536 VK, po zkušenostech různých značek mám 10 let Hondu dnes již starší, ale bez jediného problému 1x ročně základní servis v Hondě.. olej, filtr, atd. 1000,- Kč... sekám v sezóně jednou týdně 1500 m2, záběr 46 cm. JK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 89.197 (?), 12.1.2021 17:09

Mám předchozí model a je to moje nejoblíbenější sekačka... pro Váš účel jednoznačně doporučuji : STIGA MULTICLIP PRO 53 SVX B 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.134 (?), 17.1.2021 18:30

Děkuji za rady. 
Různé srovnávače vyhodí snad pokaždé jinou sekačku a ani nevím, podle čeho přesně srovnávají :D
Hondy se mi líbí, ale jsou cenově trochu někde jindy na ty větší plochy.
O Multiclipu jsem uvažoval, ale nejsem si jistý, jestli zvládně větší trávu, na tu se mi spíš líbí twinclip, ale zase v testu vyhrává ta s jedním nožem :D
A prodejci tlačí to své. Např. kdo má Husqvarnu, tak mi pomluvil Stigu a zase naopak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 95.102 (?), 17.1.2021 20:38
Než koupíte tu svou sekačku poohlednete se po Vari bubnova Agatha. Mám dva sady po cca 3000m2 a nic než tohle a ať je mokrá nebo suchá jede jak má
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.231 (?), 20.1.2021 21:09

Agathu máme na chatě a 2x doroka s ní projedu vysoké kopřivy a trávu,
Myslíte, že je vhodná i na udžování trávníku?
Když tak přemýšlím, ono je asi jedno, jestli mi to vyhodí sekačka bokem a nebo bubnovka. Jen u klasiky se mi líbí možnost mulčování atp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 95.102 (?), 20.1.2021 21:59
Tak vemte na test Agathu a uvidíte. Nic nezkazíte, max. Ušetříte. Sekačky budou pořád, nikam neutecou...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.16 (?), 21.1.2021 10:14

Pan 38.220, nepočítá se sběrem trávy a neuvedl, zda na pozemku nejsou překážky, třeba stromy, které by bylo nutné objíždět. Agáta nesplňuje podmínky zadání. Vytváří pokos, který když se neodstraní, tak vznikají holiny proležením a trvá několik let než se to rozpadne. V případě překážek, kterým je třeba se vyhnout, nebo je objíždět, bude klást značný odpor, protože má pevnou nápravu u které při otáčení ve svahu hrozí převrhnutí. On potřebuje spíš mulčer, no ono se dá pořídit sekačka s mulčováním a protože má toho 2500m2, tak by měl hledat stroj s větší nádrží, než je 0,9l, protože doplňování paliva během práce je nejrizikovější faktor o kterém se nemluví, s velkými koly v kullož a objemem motoru kolem 190ccm a záběrem větším než 50cm. Mohla by to být, třeba MTD ADVANCE 53 SPKV HW, nemá sice variabilní pojezd a z rychlostí pojezdu si vybere tu nejvhodnější, ale i taková sekačka nemá ráda mokrou trávu. Samozřejmě vše bude záležet na jeho volbě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika