Elektrocentrála - samovýroba



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 194.1 (?) 
16.5.2013 20:39

Mate na mysli toto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 149.2 (?), 4.6.2014 15:33

Neriskoval bych to, dnes už nejsou tak drahé elektrocentrály. Kvalitní elektrocentrálu koupíte i za 10 tisíc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.58 (?), 8.6.2014 12:26

Vážení a drazí kolegové, pokud chcete jakýmsi udělátorem pohánět čerpadlo plynového kotle, případně jiného kotle, musíte dbát na průběh sínusovky. Tak jako nemůžete k záloze čerpadla použít kteroukoliv UPS od výpočetní techniky, stejně tak nemůžete použít nějaký podivný udělátor coby centrálu. Vím o čem mluvím. Svého času mne to stálo novou elektroniku do pl. kotle. Už u toho mám UPS od APC a velmi dobře jsem to konzultoval s jejich techniky. V krajním případě Vám nepojede motor čerpadla a "vzblkně plameňom". Nebo to sebere do hrobu elektroniku a při troše dobré vůle to odejde všechno. PT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.63 (?), 8.6.2014 17:40

Zdravim, hlavně nestrašit, modifikovaná sinusovka motoru čerpadla nevadí. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 8.6.2014 21:47

motoru ne, ale tyristrovému řízení otáček ano.

a zase naopak, pokud bude elektrocentrála honit jen holý motor (plotostřih, stará kompresorová lednice s mechanickým termostatem, maflik, bruska,  vrtačka...) tak čím jednodušší tím lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.99 (?), 8.6.2014 20:25

Přesně tak taky jsem zálohu vyřešil UPS 900W, které v práci vyřazovali, tak mám dvě jako zálohu pro krbové vatápění a rozsvícení.

Před loni jsme měli v zímě výpadek 20 hodin, celý okolí tma jen u nás se svítilo a dívali jsme se na televizi.

Napojil jsem UPS na trakční baterii co mám na el motor člunu a to dobíjel ji přes auto které mám na LPG.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika