Drtič větví Vares Shark



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?) 
20.2.2014 20:44

Chtěl bych se Vás xxx.176.91 zeptat, proč jste si drtič nenechal opravit? Vždyť díly a servis Vares má. Ještě, když jste ho kupoval někdy v devadesátých letech a práci určitě udělal. Já ho také kupoval z toho důvodu, abych ho za pět let nemusel vyhazovat. Proto jsem se rozhodl pro český a pokud možno kovový výrobek. Nevěděl jsem, že Vares vyrábí drtiče tolik let. V dnešní době by měli mít Mnichovičtí mouchy vychytané, když mají dlouholetou praxi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 176.91 (?), 21.2.2014 13:45

Ten drtič byl nový.Nebylo třeba něco opravovat.Na videu je, jak tam cpe třícentimetrovou větev, možná víc . No to můžu nařezat a spálit.Hůř se dělají slabší větve a taky to bylo určené manželce.Ta neumí brousit a pod. Proto jsem se rozhodl jít do skupiny vlastníků samovtahovacích válcových drtičů/štěpkovačů.Ta Atika stála kolem 10 tisíc a šel jsem do ní.Dneska stojí 4000kč i méně.ženská to obsluhuje celý rok a nic nežádá.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.7 (?), 21.2.2014 15:46

Mal som ju pozicanu. Stvala ma jedna vec. Kvoli bezpecnosti ma spodny otvor zmenseny, aby sa tam nedala strcit ruka. No hadajte, co sa stane, ak drvite vela naraz makkych zvyskov....zapcha sa to dole a vy to musite zospodu vytahovat. Alebo sa to zapcha tak, ze to zacne valec tahat zospodu hore a zapcha sa to aj hore. Niekedy to bolo s tymto strojom trapenie. Hlavne s makkym materialom, ked kasovita zmes sa lepila na valec, tesny protikus kovu to na vyvode oskrabol a kasa sa hromadila v komore hore a neodpadla do odpadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 22.2.2014 7:42

Jako co, jste měl požičané?Píšete o válci.Do Atiky ruku ze spodu strčíte vždy.Tak nevím co popisujete.Pokud by jste měl opravdu tu špatnou zkušenost s tou třeba Atikou viz foto, tak vám dávám za pravdu.Ale cpát pod válcem se to mohlo jen tehdy, když se větve nedostřihly a dole pod válcem se štosovaly jako seno.Pokud jdou odděleny jako štěpka tak propadnou až do bedny nebo na zem.Ale zase, protože u mě to obsluhuje žena a stát se může co bylo popsáno, tak jsem to už kdysi upravil.Foto.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 22.2.2014 7:45

Po úpravě.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.49 (?), 22.2.2014 11:59

...produkt, ktoremu treba odpilit spodny otvor nie je moc vydareny produkt. Ale verim, ze tomu velmi pomohla tato uprava. Ak su konariky okolo pol cm a dobre nastaveny noz, krmite to pomaly, ustrihne vsetko bez problemov. Ak tam pchate rozny material a kvaltujete s pracou, jednoducho nie vsetko vzdy dostrihne, mozno sa casom uvolni valec... Rychlost prace s roznym materialom overi kvalitu drvica. Hrube konare to nie su, tie si zvacsa nasekneme sekerkou a vyuzijeme na kurenie. S hrubym materialov (ak nejde o velmi hrube kusy) si aj drvic lahko paradi. Ale tenky makky zeleny material s kopou listia to je vyzva. Raz som si vyskusal jednu vec, Maly odpad brectan okrasny vinic, dve rovnake kopy. Jednu atikou, druhu na klate sekerkou. Atika mala tendencie zapchavat sa. Snop chyteny do ruky slo posekat na 10 cm kusky velmi rychlo a v komposte sa lahko stratili. Hadajte co slo rychlejsie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 23.2.2014 6:54

No rychlejší to bylo posekat to na 10cm kousky sekerou.Ještě rychlejší je to hazet na hromadu a po půl roce to spálit.Pak by jsme tu nevedli ani tu debatu, čím drtit.Kdyby moje žena drtila tak, že by nechala ucpat prostor pod válcem, no tak by dostala otázku jestli je je normální, když jí není divné že tam cpe větve a nepadá nic dolů do koše.Naopak leze to nahoru.Prostě přibude jeden úkon, šáhnout občas dolů.Po záruce udělat opatření, úpravu,aby práce byla co nejsnažší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 177.126 (?), 24.3.2014 7:41

Taky právě přemýšlím na koupí drtiče Vares. Měl bych ho na drcení drobných větví doma do kompostu. S válcovými "samovtahovacími" mám tu zkušenost, že stejně samy nevtahují. Takovýhle stroj půjčuje u nás obec, značku bohužel nevím.

Šrouby s drážkou místo imbusu-rozhodně bych neměnil. Je to jen a jen výhoda. Při zanešení vyčistíte drážku naprosto bez problémů, imbus už je horší. Nějaké zakapávání voskem není třeba. Pokud není uživatel ignorant a je trochu manuálně zručný a použije vhodný šroubovák, drážku za celou životnost nože nevymačká. 

Nůž bych brousil v klidu jakýmkoliv způsobem v domácích podmínkách. Není zde vyžadována přesná geometrie nože jako např. u hoblovky. Kdyby to někdo přecijen chtěl, nabroušení u firmy je otázkou necelé stokoruny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.102 (?), 25.3.2014 17:23

Stroj o kterém je řeč, neni drtič. Dá se s ním dělat celkem zbytečně jemná štěpka a proto je to štěpkovač, protože v tomto stroji neni nic co by drtilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 25.3.2014 20:38

Proč tedy výrobce popisuje svůj výrobek, jako drtič, když se podle Vás jedná o štěpkovač?wink Mě osobně výsledný produkt nepřijde jako štěpka, ale jemná drť, která se podobá hoblinám z pilového řetězu. Štěpku si představuji trochu jinak.

xxx.177.126 :

Věřte, že budete spokojený. Jedná se opravdu o kvalitní výkonný kovový a hlavně český drtič. Když jsem likvidoval staré suché větve z ořešáku a jabloní u mé známé, byl jsem mile překvapený, co vše zvládl. Co se týče ostření nože, pokud máte čisté větve, tak ostří vydrží dlouho. Nůž je skutečně kvalitní. Co jsem koukal po posledním drcení, není třeba jej doostřovat na další sezonu. Někdo si stěžuje na malá kolečka, ale není důvod. Od nás k sousedovi jede po svých cca 150m a malá kolečka mi nevadí. Výhoda u 2,8 kW je navařené madlo, že máte drtič za co vzít. Věřte mi, že zednické vědro a zarážecí klín, kterým jsem nahradil špalek fungují skvěle, aniž byste musel upravovat drtič, nebo nádoby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika