Dakr, Agzat, Vari



Stránky: 1,  2   
127martin - (25) - 93.35 (?) 
23.2.2008 20:24, zobrazeno: 38179x
Kolik jsi myslíte že utáhnou takové jednoosé malotraktory dřeva.
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 209.65 (?), 24.2.2008 2:32

Copak o to, na rovince utáhnout není problém, ale ten valníček - chudák 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
127martin - (25) - 93.35 (?), 24.2.2008 12:56

To je jen topol, to nic neváží nedávno jsem to měl nabuchané dubem, a to jsem fotil až doma, jinak s tím vyjíždím pěkné kopce a někdy i dost rozmočené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.2 (?), 24.2.2008 13:22

Většinou tyto stoje utáhnou jen tolik, kolik jim dovolí odstředivá spojka než se spálí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 24.2.2008 14:46

Jestli píšete z vlastní zkušenosti, tak neumíte řadit, nebo nemáte plný plyn. To jsou hlavní příčiny spálení spojky - při nízkých otáčkách prokluzuje, stejně jako při velké zátěži - např. 2. rychl. stupeň a pokus o překonání velkého stoupání s nákladem. Na 1. rychl. stupeň jsem s přetíženým - doma vyrobeným vozíkem 13" kola ,nosnost  cca 800kg  - ani jednou nezaznamenal prokluzování spojky při běžném rozjezdu - přidáním na plný plyn. Spojka nejvíc trpí prokluzem - proto je třeba provozovat motor na plný plyn, nebo snížit rychlost i otáčkami motoru, ale když není kladen motoru odpor - např. při jízdě po rovině a předjíždění je nutno zpomalit - dát přednost protijedoucímu - potom přidat a pokračovat. Pokud se toto stane v kopci, tak je třeba přeřadit na 1 - 2 dle záteže a kopce a pokud se plynule malotraktor nerozjede, je třeba dát 1. rychlost - jinak trpí obložení spojky. Obložení spojky se dá odborně vyměnit - nalepit - po opotřebení, je třeba, aby u starších typů spojek nebyl v jednotlivých dílech vytlučený středový otvor- někdy až do elipsy - opět chyba obsluhy. Totéž středový díl spojky - musí být v dobrém stavu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 115.2 (?), 24.2.2008 15:15

Když na ty valníčky za VARI kladete dřevo jak na "trambus", tak se nedivte. Stačí mít jen rozum a nemusíte mít spojky spálené a nebo to svádět na neodbornou obsluhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 24.2.2008 15:46

O spálené spojce tady píšete Vy, já jsem ji od r. 1995 ani jednou nespálil.   Mě se zahrabal malotraktor s nákladem několikrát až po nápravu, ale spojka neproklouzla - vytáhl jsem se navijákem .  Pouze na rotavátoru, a to se dostal do nožů kus historického železa a jednou v orbě to -  ještě s orebnými návleky a pluh se zachytil o kořen.

nové obložení
nové obložení
opotřebený díl spojky - u nesprávné obsluhy - spojka musí být v záběru, a to plynulým záběrem
opotřebený díl spojky - u nesprávné obsluhy - spojka musí být v záběru, a to plynulým záběrem
různé typy spojek, vpravo opotřebené obložení, ale jinak je spojka v pořádku - oprava obložení nutná
různé typy spojek, vpravo opotřebené obložení, ale jinak je spojka v pořádku - oprava obložení nutná
vlevo spojka na rovnou hřídel s klínkem - zajištění sevřením na hřídel sekačkové motory, vpravo spojka na kužel s klínkem a zajistit šroubem do hřídele
vlevo spojka na rovnou hřídel s klínkem - zajištění sevřením na hřídel sekačkové motory, vpravo spojka na kužel s klínkem a zajistit šroubem do hřídele
nové obložení spojky - jednotlivé díly nesmí být opotřebené zejména na středovém čepu
nové obložení spojky - jednotlivé díly nesmí být opotřebené zejména na středovém čepu
Nutnost v lese, někdy stačí 1m , jindy je třeba 30m potáhnout, ale je to bez námahy a rychle
Nutnost v lese, někdy stačí 1m , jindy je třeba 30m potáhnout, ale je to bez námahy a rychle
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
127martin - (25) - 93.35 (?), 24.2.2008 20:07

Ten naviják nemá chybu kdyby jse tam hodili nějaké převody což by nebylo těžké tak by to mohlo utáhnou i nějakou tu tunu. Nemohl by jste napsat podrobnější popis na výrobu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 24.2.2008 20:57

Musíte počítat s pevností materiálů a nepoškodit něco. Známý má na Vari perfektní naviják, kterým stahuje velké stromy, ale musel vyztužit závěs a celkové uchycení a zajištění soupravy proti pohybu ke kmeni. Já používám jiný naviják na Multikáře a tento slouží pouze k vyproštění soupravy - tedy většinou náklad 1 m dřeva - to je v pohodě. Pohon je řetězem a přes jednoduchou třecí spojku na naviják. Spojka tam musí být - stačí přehlédnout pařez pod vozíkem a něco praskne. Spojku zajišťuji kontra dotažením, jinak se řetězové kolo volně otáčí na hřídeli - spojka uvolněna a opět kontra zajištěna v uvolněné poloze - v této pozici je možné použít ruční pohon - klikou. Naviják drží na 2 zajištěních a je možné jej bez nářadí demontovat. Řetězové kolo je na nápravě nabodováno - přivařeno, na navijáku je volně nasunuto na prodloužené hřídeli. Pokud je třeba demontovat naviják, tak se hnané kolo sundá po povolení kontra do strany a řetěz se převleče přes kola - do 2 minut je to demontováno. Protože tam mám na každé straně 2 kola je to o to zdlouhavější, ale i tak - převléknout, až je pouze na zemi řetěz popojet, to stejné a řetěz je demontovaný, to stejné opačně. Proto tam nemám naviják pořád s pohonem a řetěz nasadím až musím, někdy stačí klika.  Jinak díky DSK 317 má naviják 3 rychlosti a je nutné vypnout západky na kolech, řídítky udržuji směr, aby nedošlo k seskočení lana z bubnu navijáku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
127martin - (25) - 93.35 (?), 24.2.2008 21:19
Mohl by jste sem dát prosím Vás fotky toho navijáku vašeho kámoše. Předem díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika