Čištění a údržba křovinořezu



host - 249.54 (?) 
13.5.2009 22:11, zobrazeno: 26235x
Mám dotaz, můžu namazat hlavu křovinořezu? Nějak se mi to tam špatně šrubuje, a jak mám namotat novou strunu? A můžu umýt tu hlavu? je to celé zelené od trávy a seškrábat to nejde, Díky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 96.42 (?), 14.5.2009 0:09
Zavit hlavy krovinorezu namazat muzete, protoze ma opacny smer nez pracovni otacky a pri praci se vlastne dotahuje. Teda pokud mate nejaky normalni krovinorez. Ani bych se nedivil, kdyby cinani dali takovy zavit, ktery by se pri praci povoloval. Navynuti struny mate v navodu nebo primo na civce je sipka, kterym smerem navyjet. Pokud vam vadi, ze je hlava zelena, muzete ji omyt, ale nechat radne vyschnout, protoze kovove casti (pruzina apod.) nejsou z nerezu. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.14 (?), 14.5.2009 7:58

Myju křovinořez hadicí a košťátkem mimo motoru.Na pružinu by se voda dostat neměla a pouzdra na vedení struny mám mosazná.Struna se motá tak, že uchopíte hlavu za spodní část do levé ruky a navíjíte strunu pravou rukou od sebe(po směru hodinových ručiček z pohledu navíjení).Teď se to může lišit dle typu:1)máte strunu ohnutou v polovině a navíjíte oba konce současně, musíte znát délku návinu při dané síle struny 2)nebo navíjíte každý vývod zvlášť a počítáte si otočky.Záleží na žací hlavě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 188.174 (?), 13.5.2012 0:37

Pokud se chcete zbavit zaschlé trávy, tak doporučuji použít ocelový kartáč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 13.5.2012 9:12

Zdravím, neexistuje univerzální návod na navinutí struny, protože co hlava to jiný postup. Mytí tekoucí vodou způsobíte víc škody než užitku, nalepenou trávu odrhnete nasucho ostrým rýžákem (žádný drátěný kartáč, poškrábe povrch a o to víc se zašpiní). Můžete potom vlhkým hadrem setřít zelený povrch. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.78 (?), 13.5.2012 9:34
A navíc pružina začne rezivět. Koupání křovinořezu nedoporučuji. Občas např. WD proti vlhkosti a nechat po práci oschnout, aby kovové díly nebyly dlouho ve vlhku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika