Černý motorový olej



L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.45 (?)
28.10.2010 16:02
Jaroslave. Motor udržuji čistý a svíčka je černá už od začátku stejně jako u obou Hond, které mám. Jedinou cihlově zbarvenou svíčku mám u dvoutaktu. R.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.45 (?), 28.10.2010 15:53
Ten popis olejů jsem nevěděl jak popsat. Zkusím to jinak - prostě normálně za rok obsahuje cca 60% sazí, to je snad za půl roku provozu v normálu a teď najednou odhadem 90%, protože byl opravdu ůplně černý. S tím sekáním máte asi pravdu. Letos dostala sekačka opravdu víc zabrat. Uvidím příští rok. Značku oleje měnit zatím nebudu. A za vícerozsahový olej také ne, protože u tohoto Sae 30 kolik na podzim naleju, tolik za rok vyleju. Žádné dolévání během sezóny. Možná zkusím vysokooktanový benzin bez biosložek. Vy jste letos měli také tmavší olej než minulý rok? R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.45 (?), 28.10.2010 16:02
Jaroslave. Motor udržuji čistý a svíčka je černá už od začátku stejně jako u obou Hond, které mám. Jedinou cihlově zbarvenou svíčku mám u dvoutaktu. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jardo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (89) - 121.50 (?), 28.10.2010 16:27

Tak to je divné, že dvojtakt má krajšiu sviečku. Potom možno iný benzín by pomohol, aj keď zase prehnane vysoké OČ tiež nie je ideálne. Niekde v návode som čítal, že ten motor je stavaný na palivo OČ minimálne 76 a viac.   

Teraz som si všimol, že ten Castrol Garden je SAE 30. Ja používam Castrol GTX3 to je tuším 15W40. Netvrdím, že je lepší. A musím priznať, že v mojom motore BaS starom už 15 plných sezón boli aj roky, kedy som ho nemenil, takže šlapal dve sezóny.

Je možné, že výrobci doporučujú výmenu oleja po sezóne, ale v čom by bola lepšia ako jarná. Možno, že s olejom sa vypustia aj usadeniny, ktoré môžu počas zimy škodiť, ale ja myslím, že je lepšie dať čerstvý olej na sezónu.

Každopádne ale tvrdím, že nejlepší je ten olej ktorý je v motore, na značke a type nezáleží, len na jeho množstve a dostatku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika