Bosch Rotak a Flymo



Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?)
24.5.2009 21:51

Jak jsem pročítal diskuze, tak na sekačky od Bosche se uživatelé nedívají zrovna růžově. My máme na zahradě takového mrňouse - kdysi koupen nejspíš v Mountfieldu - ale šlape docela spolehlivě, tedy bez oprav. Asi půjdu do ruční vřetenovky, vzhledem k absenci motoru je tam toho méně k rozbití:-) Ale díky za informace o těch hřebenech!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 134.215 (?), 23.5.2009 15:11

Také uvažuji o té s hřebenem, ale... tohle by byla už třetí Bosch Rotak za 4 roky. Model 320 pravidelně ihned po uplynutí záruční lhůty prostě přestane jít a cena opravy je více jak 1/2 ceny sekačky nové. Na druhou stranu je pro mě (babča) úžasná v tom jak je lehounká a tu vysokou trávu opravdu zvládne. Ovšem jen  2 roky a ta tráva nesmí být moc hustá.

Takže co teď?

babča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?), 23.5.2009 20:25

Teď prodávají Rotaky takzvané II generace, které prý jsou spolehlivější. Navíc se kasají tím, že zvládnou i vysokou trávu, neboť jejich motory při zpomalení žacího nože zvyšují kroutící moment.

Ale pokud Vám jde o hmotnost, tak lehké sekačky dělají i jiní výrobci. Ale chápu, jak to myslíte, je rozdíl v tom, když sekačka váží 13 a 20 kilo - obzvlášť při sekání členitějšího terénu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.38 (?), 24.5.2009 20:42
Mám Rotak 37LI. Ty hřebeny nejsou žádnej zázrak. Jestli si myslíte, že pojedete s hřebenem těsně vedle obrubníku a budete mít posekáno, tak vás musím zklamat. Vždycky tam něco zůstane. Pokud sekáte nižší trávu, tak je to lepší. Delší stébla z toho hřebenu většinou utečou. No a kdyby si jí chtěl někdo koupit, tak nedoporučuju. Už jsem jí 2x reklamoval. Vždy problém s elektronikou. Kdybych měl na zahradě elektriku, tak si koupím kabelovou. S motorovou nechci prudit sousedy...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?), 24.5.2009 21:51

Jak jsem pročítal diskuze, tak na sekačky od Bosche se uživatelé nedívají zrovna růžově. My máme na zahradě takového mrňouse - kdysi koupen nejspíš v Mountfieldu - ale šlape docela spolehlivě, tedy bez oprav. Asi půjdu do ruční vřetenovky, vzhledem k absenci motoru je tam toho méně k rozbití:-) Ale díky za informace o těch hřebenech!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.5 (?), 25.5.2009 19:57

Mám sekačku Bosch ROTAK II generace a nevím nevím. Jednou už oprava - naštěstí v záruce, ale vypadá to opět na problém... zadírá se u toho hřídelka na které je připevněn nůž. Rozebral jsem, ale na závadu jsem nepřišel. Prodávající mi pravil, že mám po každé sezoně poslat sekačku na údržbu prý pro jistotu.

Takže si udělejte o tom úsudek případní zájemci sami. V celé Plzni na to nejde koupit nůž, musí ho nejdříve objednat!!! Stojí kolem 590 kč.

Už bych to asi nekoupil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.81 (?), 27.5.2011 13:37

Blbost, 20 cm vysokou travu muze sekat jen nekdo, kdo na ten travnik uz pekne dlouho nehrabl a pak chce po sekacce buhvijaky vykony. Rotak 34 mame, nou problem, muzu ji jedine doporucit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika