Benzinová sekačka



Martin Dan - (32) - 167.64 (?)
10.5.2013 13:32

Jestli chcete něco, co vydrží, tak z vlastní zkušenosti Vám doporučím Hondu. Já mám HRX pro větší plochy. Vám by stačilo asi i něco z nižší řady. Ty mají tuším označení HRG.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 51.22 (?), 9.5.2008 0:55

já bych do plastu již nikdy nešel, měl jsem Johnsered a šasi praskalo snad všude.Pak jsem se dozvěděl, že to jsou sekačky určené jen na ideálně rovnou plochu.Jakmile je nějaká nerovnost tak se kroutí a praská.Osobně bych nezatracoval Mountfield-mám anebo měl jsem od nich snad 5 sekaček a jednu mám dokonce z roku 95-96.Jsou to stroje jako každé jiné.Když jim dám minimum údržby tak drží, když na ně kašlu tak je oddělám stejně jako značky.Ale mám taky zkušenost se sekačkou ze SRN za 200,-DM s motorem Tecumseh a dodnes maká jako divá bez jakéhokoliv zásahu.Myslím si, že dneska už je to jedno-všechny sekačky jsou víceméně stejné, avšak je třeba si dát pozoz na poměr velikosti plochy a objemu motoru, to ostatní je jen pozlátko a design.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.62 (?), 9.5.2008 15:08

Co se týče plastového šasy, tak mohu vřele doporučit Vikinga od Stihlu. Vlastním model Viking MB 448 T a už třetím rokem seču 800 m travního porostu. Motor o výkonu 5 HP je bohatě dostačující a mimo výměnu oleje 2x za sezónu a vzduch. filtru žádný problém. Plastový podvozek je opravdu pevný a nepozoruji žádné kroucení. Asi to s těmi plasty na značkových sekačkách není tak špatné, když je Honda dává na svoji kategorii De Luxe. Před vikingem jsem vlastnil sekačku MTD a po pěti letech byl podvozek skrz děraví. Přeji šťastný výběr... S.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.90 (?), 18.5.2008 10:07

Vikinga mohu taky doporučit jsou to perfektní stroje

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.242 (?), 27.7.2010 17:34
Zdravim... no ja som kupil Vikinga MB448 T pred dvoma tyzdnami a uvidim ako to ten plast vydrzi. Ale v meste v ktorom byvam, mali aj maju kosacku Viking, presny model neviem, ale tak ta kosila 5 rokov futbalove ihrisko, parky, a vlastne travu v celom meste, kde to slo kosit kosackou a drzi doteraz. Samozrejme bol na nej uz meneny blok, odtrhlo noz na zeleznom stlpiku, ktory trcal zo zeme, ale nahradne diely sa dali kupit a kosacka ide dalej. Co sa tyka plastu, tak ten je neporuseny do dnes. Tak hadam aj ta moja kosacka takto vydrzi. Ale chcel by som sa opytat, aky travik kosis? pretoze u mna sem tam mozem natrafit na kamen a ci to ten plast vydrzi? dakujem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.49 (?), 5.5.2013 23:05

Vlastním Vikinga MB 448 T od roku 2008. Kúpili sme ho na 6 rokov neobývaný a neobhospodarovaný pozemok. Vysoká tráva, sklo, pohodené drôty, kamene, stavebný material, pne... Proste neskutočný bordel. Pôda bola úplne nerovná. Jednalo sa o 1/2 hektárový pozemok. Kosačka nám ako jediný stroj na pozemku pomohla. Prinieslo to aj svoju daň : poničené plasty zodraté klinové remene, úplne zničené zahné hnasie kolesá spolu aj s oskou. To to považujem za veľkú chybu výroby, že sa oska točí v silonových púzdrach a nie na ložiskách. Ale i navzdor týmto chybám, hoci je kosačka už úplne zničená som s ňou totálne spokojný. Bola v prevádzke 4 sezóny vo veľmi ťažkom teréne a motor do teraz je bezproblémový bez akých koľvek zásahov. Jedno kosenie pozemku mi trvá 12 hodín

Viking MB 448 T
Viking MB 448 T
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 248.54 (?), 18.5.2008 21:29

Šestým rokem sekám 900 metrovou zahradu Alkem 6000 s plastovým šasi. Je naprosto k neutahání. A bez sebemenších známek poškození plastu.

Plasty jsou dobrým konstrukčním materiálem, pokud volíte ty správné. Dnes není výjimkou použití speciálních plastů  (s lepším výsledkem) tam, kde se dříve uplatňovaly pouze slitiny kovů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Martin Dan - (32) - 167.64 (?), 10.5.2013 13:32

Jestli chcete něco, co vydrží, tak z vlastní zkušenosti Vám doporučím Hondu. Já mám HRX pro větší plochy. Vám by stačilo asi i něco z nižší řady. Ty mají tuším označení HRG.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 10.5.2013 21:14

Četl jsem několik Vašich příspěvků, v kterých doporučujete Hondy. Věřím, že profi stroje jsou skutečně kvalitní. Motory Honda na hobby strojích ale bývají často označovány jako chouloustivé a poruchové. Jako držáky bývají spíše označovány motory B&S. Já sám používám sekačku s takovým motorem v podstatě bez údržby 9 let (mám prorezlé šasi, ale motor je pořád v pohodě). Nikdy jsem neměl problém např. se starým benzinem, který bývá u Hond často zmiňován.

Zvažuji u nové sekačky motor Honda (kvůli menšímu hluku), ale obávám se obvyklých problémů, proto asi sáhnu po vyzkoušené kvalitě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Filo123 - (6) - 228.214 (?), 11.5.2013 0:01

Za mě určitě sekačky značky Honda nebo Alko, psobně jejich vlastním a nedám na ně dopustit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika