Alko 520BR nebo MTD SPK 53 HW



Stránky: 1,  2   
host - 221.46 (?) 
25.3.2009 14:06, zobrazeno: 53245x

Rozhoduji se mezi těmito sekačkami. Můžete mi někdo napsat zkušenosti. Nebo poraďit, která je lepší. Cenově vycházejí zhruba stejně.

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 247.65 (?), 5.4.2009 11:57

Ja mám podobný problém. Tiež sa rozhodujem medzi týmito dvomi kosačkami. Favorizoval som AL-KO ale ten výkon motora ma čím ďalej tým viac odrádza a prikláňam sa viac k MTD. Vo všetkom je lepšia: výkon, zberný kôš a aj šírku záberu má väčšiu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.250 (?), 5.4.2009 21:39

Já jsem to již vyřešil. V pátek jsem koupil MTD SPK 53. Našel jsem ji na jednom e-shopu. Mluvil jsem i s prodejcem, ale nakonec jsem tam zajel osobně (cca 100 km), protože měli na prodejně oba dva typy k vyzkoušení. Po vyzkoušení to vyhrála MTD SPK 53  - má širší záběr, silnější motor atd.
.. i prodejce říkal, že i když sezona sekaček ještě nezačala, tak se prodává velmi dobře. (již měly další 3 ks nachystané k expedici)

ale uvidíme až za měsíc, mám docela velkou zahradu, tak dostane zabrat 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 114.239 (?), 9.4.2009 23:43

určitě ALKO, ceny ND na MTD jsou občas fakt sci-fi a kdo někdy řešil ohnutou kliku na Kawě mi dá za pravdu že radši Briggse nebo Hondu. i záruku 6 let u ALKA něco naznačuje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 27.133 (?), 10.4.2009 16:09

Bohužel mají obě sekačky mouchy. Al-ko má problém s tím, jak je vyrobená. Navrch vypadá dobře, ale pod líbí vším kabátem je technologie z minulého století. Proto je tak strašně těžká. No a MTD to je klasický           Low-end. Například v USA je na pozici jako čínské sekačky v řetězcích u nás. Silnej motor a zbytek na prd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 5.85 (?), 17.7.2009 21:01

až na to že je to těžká mrcha mtd, tak po třech tisících metrech to je fakt stroj něco jako tank na trávu:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.81 (?), 24.7.2009 16:37

Vcera som si kupil tuto kosacnku v Hormbachu, kde ju predavaju pod znacko Macallister. Povodne som isiel pre Alko 520, ktoru ma moja sestra a je s nou velice spokojna. Ja som vcera stoihol pokosit asi 5 arov travy a je to fakt tank. Silna, zbera vynikajuco, zaber obrovsky siroky. Ale tiez je tazka ako svina... Moja zena mi uz vynadala... Velmi dobre je spravena regulacia rychlosti pojazdu, na stvorku je zahrada spravena za 1/2 casu. A je na nu 5 rokov zaruka, co sa tiez zide. Na ALKO davaju u nas iba 3 roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.6 (?), 31.5.2010 15:32

Mi máme MTD SPB 53 HW 2 mesíce,  posekaná zahrada 2x,  již je po druhé rozbytá. První porucha vznikla najetím na krtinec a druhá na hrbol v terénu, v obou případech bez kamenu či jiných tvrdých materiálů.  Po zastavení na nerovnosti motor zhasnul a již nenastartoval. oprava první nebyla uznána jako záruční, cena1550kč, druhá oprava bude zítra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.6 (?), 31.5.2010 15:34

překlepla jsem se: MTD SPK 53HW

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 15.114 (?), 31.5.2010 19:59
Mám Hecht 551 SWB sice měsíc ale absolutní spokojenost. Nad Alkem jsem také váhal, ale cenově mi vyšel lépe
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika