Ako najjednoduchšie dokosiť, čo kosačky nechali



host - 26.219 (?)
5.5.2011 8:19

Já používám aku nůžky, ale jen u obrubníků. Na větší plochy (např. pod drátěným plotem) se nehodí, zde používám strunovku - velký problém, že odlétávající tráva se přilepí na všechno okolo, včetně nohavic. Pochopil jsem dobře, že tento problém u AccuCutu není? A co sekání těsně vedle obrubniků - nedochází při dotyku s betonem ke zničení nože, resp. k jeho nadměrnému opotřebení? Díky za odpověď, P.G.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 110.106 (?), 4.5.2011 17:14, zobrazeno: 6597x

Mám veľkú, členitú záhradu a roky som riešil problém čo s trávou pod tismi, tujami, medzi nimi, okolo plotov, obrubníkov atď. t.j. všetkou čo rotačné kosačky nepokosili.  Motorová strunová kosačka, elektrická strunová kosačka, elektrické nožnice, ručné nožnice s predĺženou rúčkou.. to všetko som vyskúšal.

Minulý týždeň som objavil Gardena Akumulátorový turbotrimmer AccuCut 450 Li. S týmto ľahkým akumulátorovým strojčekom s prídavnými kolieskami je radosť pracovať.  Miesto struny má plastový nožík, dá sa kosiť aj jednou rukou, človek sa nezašpiní takže ho môžete vziať do ruky a kosiť hoci aj v obleku.   Všetko je nastaviteĺné.

Na dokášanie zbytkovej trávy zatiaľ najlepšia vec akú som našiel. Vrele doporučujem.Miro

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 26.219 (?), 5.5.2011 8:19

Já používám aku nůžky, ale jen u obrubníků. Na větší plochy (např. pod drátěným plotem) se nehodí, zde používám strunovku - velký problém, že odlétávající tráva se přilepí na všechno okolo, včetně nohavic. Pochopil jsem dobře, že tento problém u AccuCutu není? A co sekání těsně vedle obrubniků - nedochází při dotyku s betonem ke zničení nože, resp. k jeho nadměrnému opotřebení? Díky za odpověď, P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.214 (?), 6.5.2011 15:40

Áno, je to tak,  u AccuCutu je to odlietavanie trávy minimálne.  To považujem za veĺmi dôležitú vec, lebo hocikedy keď mám chuť idem strihať, nemusím nič chystať ani sa preziekať.  To bol nakoniec aj dôvod prečo som prestal používať predtým strunové kosačky /motorovú aj elektrickú/ a radšej sa trápil s elektrickými nožnicami. Nie je to ani fyzicky namáhavé a tak tú mašinku chytám do ruky takmer denne. Sekanie vedĺa obrubníkov čelne na obrubník na drátený doraz na ochranu rastlín nožíky nepoškodí, ale zostane tam uzučký pásik ktorý už veĺmi ĺahko odstránim el. nožnicami.  Pri bočnom kosení pri obrubníku sa síce tráva odstráni úplne, ale je to rovnako ako u strunovej kosačky, môže dôjsť k poškodeniu nožíka. Nožík sa vymení za pár sekúnd. 20 nožíkov stojí 5.9 Eur.  Miro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.238 (?), 6.5.2011 15:58

ja rucne noznice na plot s dlhymi cepelami

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 110.214 (?), 6.5.2011 16:32

Ručné nožnice mám tiež, strihať s nimi pod a okolo 120 tují + desiatky metrov okrajov okolo plotov by bolo trochu náročné... Ešte doplním, že s AccuCutom sa kosí na rozdiel od strunových kosačiek pohybom zozadu - dopredu a pričom jeho hmotnosť spočíva na kolieskach. Ak sa kolieska sklopia, alebo ho zdvihnete do vzduchu, môžete kosiť krúživými pohybmi z jednej strany na druhú ako so strunovou kosačkou.    Miro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika