Ake mate skusenosti s akumulatorovou kosackou?



Stránky: 1,  2   
host - 121.2 (?) 
25.4.2021 16:51, zobrazeno: 3277x
Pouzivam zatial staru elektricku kosacku. Ale nastal cas posunut sa na vyssi level, nebavi ma uz narabat s kablom. Benzinovu kosacku som predbezne zavehol, lebo sa jedna vacsinou o robustne stroje. Dokopy sa jedna o priblizne 200m2, na samostatnych piatich plochach. Roboticku kosacku som tiez zavrhol, lebo tie travnate plochy su od seba pomerne daleko, oddelene chodnikmi, cestou a pod. Takze mi z toho vychadza najlepsie akumulatorova kosacka. Preto by som chcel vediet nazory ludi, co ju pouzivaju. Pripadne aj poradit presny typ. Dakujem.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 35.179 (?), 11.8.2021 15:52

predovšetkým sa budete musiet zmierit s menším výkonom, oproti elektrickej. Teda budete musiet kosit častejšie, alebo kosačku tlačit pomalšie. Ja som kupil Karcher 18volt.36V by mala určite vačší výkon, ale hmotnost je o 5kg vačšia. Mám pomerne malu plochu, takže 18V mi bohate stačí. Oproti elektrickej je podstatne lahšia, velmy lahko sa tlačí, má skvelo vyriešené nastavenie výšky kosenia a dá sa zložit, takže nezaberá miesto, ako elektrická a odpadaju patálie s káblom. Velmy dobre sa premiestnuje v zloženom stave, má držadlo. štandardne dodávaný akumulátor 2,5 Ah je velmy málo, mne stačí, ale vy budete potrebovat 2 ks 5 Ah. má i možnost mulčovania, koš je plastovo tkaninový, takže sa dá zložit a je lahučký, nasadenie je rýchle. Kosačka trávu zbiera dobre, nemetá ju do strán. Oproti elektrickej si ale poriadne priplatíte, a akumulátory su velmy drahé, najma 5Ah.. Elektricku už ani nepoužívam. Motor nemá žiadne chladenie, takže na velké plochy určite nepoužitelná-na to su benzínové. Ked vyžmýkam 2,5Ah do mrtva-má ochranu, tak sa ešte tepelná ochrana nevypne-ked ju má. Rýchlonabíjačka až tak rýchla nie je, čo je čiastočne i výhoda-pre aku je pomalšie nabjíanie výhoda. Batéria má displej, ktorý zobrazuje aktuálny stav v %,pri nabíjaní zobrazuje potrebný čas na nabíjanie a stupen nabitia. Negatívne hodnotím šachtu pre aku, musí sa tam zarazit pomerne tvrdo a nabíjačku, ktorá akumulátor nearetuje a pri naklonení vzadsa betéria vlatnou hmotnostou vysunie, alebo vypadne. Má ale možnost montáže na stenu, hmoždinky ale k nabjačke nedodávaju v kbalení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.40 (?), 11.8.2021 20:14

taky me to zajima   mam plochu do  300 m2 jaka by byla dostacujici sekacka   sekalo by se 2x tydne predem  dekuji za kazdy nazor      vasek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 12.8.2021 7:51

Máme sekačku a kosu Hecht, baterie 40 v. Většinou jede sekačka, pak po vyšťavení baterie do ní šupneme druhou a jede se dál. Kosou řešíme pro sekačku méně dostupná místa. Je to perfektní-hlavně výrazně tišší a nesmrdící prácička, úplně se o možnost sekat v rodině přetahujemecheeky. Dřív-přes 40 let jsem všechno valil ruční kosou, srpem, záda už bolela-to teď nehrozí. Jo a jde asi o 800m čtv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 12.8.2021 9:44

Tohle téma mě dost zajímá, protože už mě nebaví tahat kabel. Mám akumulátorové postřikovače a nůžky na živý plot a jsem s nimi spokojen. Budu věřit panu SPCH a potažmo i doktoru Vysloužilovi, že mají s Hechtem dobré zkušenosti. Já ne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 56.81 (?), 30.8.2021 20:32

Pri kúpe akumulátorovej kosačky si uvedomte že kosačky sa predávajú bez akumulátorov.A slušný akumulátor stojí okolo 250 euro a viac. Treba vám dva.takže kosačka 500 euro + 500 akumulátori. Oplatí sa vám to? Ak stratia oba 40 percent kapacity po troch rokoch čo budete robiť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Lauryss - (3) - 154.139 (?), 26.10.2021 12:25

My tento typ sekačky máme a byla to nejlepší volba. Dá se sehnat i s baterií, ale je potřeba hledat. Za mě tohle super volba. Nejste limitovaní elektrickým připojením, ani dokupováním benzinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.52 (?), 31.12.2021 17:51

niektoré sa predávaju i nabíjačkou a aku. Karcher mal akcciu, ked dával 1 akumulátor a nabíjačku zdarma. V košíku Vám to síce prirátalo 150€,ale po kompletnom vyplnení ste platili len za kosačku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 6.5.2022 11:23

Koupil jsem si takového menšího "kocoura" a jsem docela překvapen, že na "dvojkovou" baterku obsekám všedchno, co potřebuju. Co bude dál, to se uvidí, strunu jsem ještě neměnil. Každopádně velká pohoda bez šňúry. "Kocour" je lehký a nemusí být ani popruh na rameno. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 6.5.2022 14:35

Při přečtení nadpisu jsem si okamžite vybavil televizní pořad Farmář hledá ženu SK. Na kosáčce tam jedna farmářka dokonale utavila svého nápadníka. Tohle byla naprosto nezapomenutelná podívaná. A i když jsem sledoval   různé i naše řady, nic podobného jsem nikdy neviděl. Já si bez popruhů na obě ramena nedokážu sečení vůbec představit. Tak at dobře slouží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika