Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mám jej ve verzi PA51 - vyráběla se v Povážské od r. 1990. Každým rokem zjara rotavátorování 30 arů po orbě a během roku několikrát 15 arů vinohradu. V motorové části je téměř všechno z Babety - až na spojku. Bez výbrusu mi válec při výše uvedeném provozu vydržel11 let, kroužky jsem měnil pouze jednou (již byly tenké jako hrom). Vynikající stroj, ale ne pro netechnické typy. V mém okolí běhalo těchto strojů několik, ale majitelé si nedokázali ani seštelovat bohatost směsi, stroj dusili v nízkých otáčkách, odcházely jim často spojky. Někdy zlobilo přidávání plynu, jindy fajfka, ulomená řidítka, netěsná gufera, vše snadno opravitelné. Nože jsou již opotřebované do tvaru ostří kuchyňského nože - to svědčí o vysoké zátěži. Ti, co nevyměňovali a nedoplňovali (zejména v prašném prostředí) včas olej v olejovém filtru, zkracovali životnost válce na zlomek životnosti, kterou jsem dosáhl se svým strojem. Někteří si ani nepřečetli návod a olej tam neměli žádný a po 3 letech letech i dříve se divili, že musí stroj generálkovat. Když jsem po letech rozdělal válec, užasl jsem, v jakém byl perfektním stavu - rozměrově byl samozřejmě opotřebený, ale bez rýh i jemných škrábanců. Ze začátku jsem mazal olejem M2T (do r.1993) 1:33, pak Stihlem 1:40. Dále jsem ročně (!) měnil olej v převodovce (PP90H). J.G.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika