Sadenie žaluďov dubu



peterd1 - (35) - 54.114 (?)
11.7.2008 12:51

No, že je to plevel by som zas netvrdil. Metódu "Rumcajs" práve vykonávam a daktoré aj klíčiť začali len ich musím potom ustrážiť pred kosením pred panelákom a to už nebude také jednoduché .

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 148.118 (?), 30.6.2008 21:49

A co metoda Rumcajs? He? Normálně nastřílet do země a počkat až vyrostou. Žalud je jako plod ochoten klíčit kdykoliv, kdekoliv. Děláte z toho zbytečně vědu. Je to v podstatě plevel.

PT

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
peterd1 - (35) - 54.114 (?), 11.7.2008 12:51

No, že je to plevel by som zas netvrdil. Metódu "Rumcajs" práve vykonávam a daktoré aj klíčiť začali len ich musím potom ustrážiť pred kosením pred panelákom a to už nebude také jednoduché .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 83.214 (?), 25.7.2008 18:29

Takto sázíme žaludy u nás v Židlochovicích. Není to nic složitého, pořiďte si traktor, secí stroj a pár pytlů žaludů a bude doubků habaděj.

Honza

síje žaludů v luhu
síje žaludů v luhu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
peterd1 - (35) - 79.91 (?), 25.7.2008 18:37

No to by sa asi susedia v paneláku moc nepotešili keby som tam prišiel s takýmto Zetorom . Ale hlásim že zhruba po mesiaci mi už dubčeky v šiestich hniezdach klíčia a tlačia sa prvé lístky . Tak už zháňam koly čo dám ku nim, aby ich "snaživci" nevysekali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 26.7.2008 8:02

Já teda v paneláku nebydlím, ale když vidím na sídlištích velké stromy (javory, lípy, smrky, douglasky) vysazené v těsné blízkosti domů, tak že kvůli jednomu stromu nesvítí nikdy slunce do oken půlce paneláku, bych vzal nejradši pilu a ty stromy skácel. Znám lidi, kteří v takových bytech bydlí a taky by ty stromy chtěli odstranit, ale na městských úřadech sedí lidé, kteří to pak už nepřipustí. Proto, kdybych bydlel v paneláku a viděl bych, že mi někdo sadí pod okno dub, tak bych vzal nůžky a pěkně bych ho ušmikl dokud by byl malý. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 93.76 (?), 26.7.2008 11:21

Myslím, že nic skutečně není ani černé ani bílé. já v paneláku byclím. Máme v okolí vysázené přesně tyto stromy-javory, lípy, břízy... Zaleží na spoustě detailů, např. vzdálenost od domu, na jaké světové straně je strom vysazen i který druh zrovna na tom konkrétním místě. Pokud se to podaří tak, že vzrostlé stromy např. na západní straně chrání stěnu domu, balkony atd. před nepřízní počasí, at už to bývají západní větry s lijáky, sluneční výheň na jižní i západní straně, odhlučnění od blízké silnice a zároveň "lapaní" prachu a emisí... je to dokonce vhodnější a lepší tam ty stromy mít. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 93.76 (?), 26.7.2008 11:23

Sorry, nechala jsem si brýle na dálku a podle toho dopadl písemný projev. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
peterd1 - (35) - 79.91 (?), 27.7.2008 10:05

Milý pán, tak

1. Stromy(borovice, smreky,lipa, gaštan,dub, a o rok budú malé smrekovce-modříny), ktoré som zasadil pred našim panelákom sú buď 10metrov zdialené alebo 5metrov, ale tie som radšej umiestnil medzi okná, keby nádhodou za 15-20 rokov boli aj veľké aby keď už budú tieniť tak hlavne tienili medzi oknami. Ešte musím zdôrazniť že sú zasadené v svahu, čo ich budúcu výšku ešte o čosi zmenšuje. Nehovoriac o tom, že prvé poschodie máme oproti iným panelákom očividne zvýšené, kvôli garážam.

2. Čo sa týka tých malých dubčekov, tak samozrejme, že som neni tak padnutý na hlavu, aby som ich sadil v tesnej blízkosti okien susedom. Zasadil som ich na juhozápadnú stranu(keby teraz dosť nepršávalo určite by v tom suchu ani nevyklíčili!!!). Je to bočnástrana paneláku kde sú len v strede steny na každom poschodí malé okienka kde sú kúpelne.

3. Osobne javory moc nemusím lebo rastú hocikde a pripadajú mi skoro všetky ako invázne dreviny, ale keď sa vhodne umiestnia (ako TREFNE napísala pani M.R.) nemám proti nim nič.

PS: To sa už ani nečudujem, čoho všetkého sú ľudia vo svete schopní, keď "zahradnícky guru" by najradšej podstríhal stromčeky... určite máte kolegov aj medzi doktormi, ktorý sa k ľuďom správajú ako k dákym strojom, aby bolo čo dať na orgány, či v niektorých ošetrovateľoch zvierat, ktorý sa k nim správajú ako k monštrám... Podľa mňa by takéto povolania mali vykonávať ľudia, ktorý majú k tomu aj určitý osobný vzťah a nie len robiť to z povinnosti, aby som zarobil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
preclik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 175.134 (?), 27.7.2008 10:50

Je to fakt plevel. Já mám na zahradě dub a soused jasan a mám na trávníku nespočet nových doubků - asi tak 50 - nekecám a jasany v záhonu, když na ně přijdete až přerostou kytky, ty se nedají vůbec odstranit, jaké už mají kořeny. Mám stromy ráda, ale tam, kde patří a kde se jim daří a nikomu nepřekážejí. Klidně se uvážu ke stromu v aleji u silnice, kterou chce někdo pokácet, ale u domu, kde mi zničí podezdívku a zastíní okno, takže nevím, jestli svítí slunko nebo ne, tam nepatří. Pět metrů, si myslím, je pro vzrostlý dub směšná vzdálenost. Tu překlene hravě.Těch10 už mi připadá lepší. Jezdím k dceři na sídliště a tam jsou stromy až skoro u paneláků, ale kolem dětských hřišť, kde by měly být, aby si děti mohly hrát a nemusly mít mamky strach z úžehu dětí, nejsou. Zkuste si tam hodinku posedět na písku, nebo na lavičce vedle, když je skoro 30 stupňů. Tam by měly stromy být!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 109.187 (?), 27.7.2008 23:15

Dobrý večer, musím ještě pár slov připsat. Velký problém je v tom, že často stromy u paneláků a v okolí, tedy jejich umístění, navrhují architekti "od zeleného stolu". Čili z 99% je umístění stromů i jejich druh "plánováno". Např. na chalupě díky vzrostlým jasanům mám plnou zahrádku jasánků a nestačím je likvidovat. Pak přijedu na naše sídliště a vlasy mi vstávají hrůzou, když vidím, kolik jasanů tam Sady lesy vysadily. Taky se jim před 20 roky vydařily osiky, které dnes už téměř převyšují sedmé patro domu. A zcela paradoxně-v okolí pískovišt, prolézaček, míst kde jsou lavičky neroste jediný strom. Taky jsem před dům před 25 roky vysadila 2 borovice, šeříky, zlatici a další. Jsou tam dodnes, nikomu nevadí, nepřekáží. To, co u nás vysazují odborníci, včetně umístění keřů a stromů není dost často ideální. Bohužel. Tak pár mně a zřejmě panu Petrovi podobných "šílenců" vysazuje a dosazuje stromy tam, kde chybí. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika