Nandina domestica Fire Power



host - 176.57 (?)
30.3.2009 20:06

"Obyčejná" keřová nandina mi také na jaře pelichá, dost brzo opad nahradí novými listy.

Dtto se chová u známé.

Proto jsem byla udivená, když Nandina d. F.Power nepustila ani lístek. Třeba ještě začne.. (zatím se nechystá)

Květa

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 17.189 (?), 25.3.2009 13:37, zobrazeno: 6652x

Dobrý den, má někdo zkušenosti s Nandina domestica Fire Power, hlavně s přezimováním? Díky, Jarka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 231.81 (?), 26.3.2009 22:08
Loni v létě jsem zasadil jeden keřík, protože mě v zahradnictví zaujal svým kompaktním hustým tvarem. Na podzim se zbarvil částečně do červena, jak se na tento kultivar sluší. Během zimy ale omrzly konce výhonů a keřík ztratil asi polovinu listů. Měl jsem ho asi dát na více chráněné stanoviště. Snad teď na jaře zase obrazí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.57 (?), 27.3.2009 12:10

Sázela jsem ji loni na jaře (dovoz Holandsko).

Letošní zimu jsem měla (krátce, cca 2 hod.) teplotu - 24,5 st., dva dny cca - 21 st.

Nandiny mám dvě, normální, keřovou (bez udání kultivaru) a právě Fire Power.

Obě byly nakryty kupou sněhu (naštěstí před příchodem mrazů napadl v dostatečném množství). Nad vrcholky keříků byla min. 20 cm vrstva. Sníh izoloval nad očekávání, u země muselo být pouze kolem nuly (bez poškození mi přežila čemeřice zony 8, kt. v loňském roce při - 10 st. mrazové poškození listů měla).

N. Fire Power přežila naprosto bez poškození. Zajímavé je, že u druhé byly jemně chycené špičky nových výhonů, ačkoli má udávánu zonu 6 (Fire Power zonu 7).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.57 (?), 27.3.2009 12:12

Už zase jsem se zapomněla podepsat  - Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 198.206 (?), 30.3.2009 8:41

Nanadinu mám druhou zimu, ale tu po té letošní má víc než polovinu listí pryč, byla obalena netkanou textilkou a ještě kolem napíchané borové větve, aby ji chránily od větrů apod. Přesto z ní teď mám "větrník", neboli cosi, co nandinu nepřipomíná.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.57 (?), 30.3.2009 20:06

"Obyčejná" keřová nandina mi také na jaře pelichá, dost brzo opad nahradí novými listy.

Dtto se chová u známé.

Proto jsem byla udivená, když Nandina d. F.Power nepustila ani lístek. Třeba ještě začne.. (zatím se nechystá)

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika