Krásnoplodka (Callicarpa bodinierii var. ´Profusion´.)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 90.250 (?) 
20.2.2013 8:13

Tak že nemůže být dvoudomá mi došlo v zápětí.

Ale pane Stanislawe, jaké podmínky jsou pro ni tedy nejvhodnější? A skutečně není jedovatá?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 18.68 (?), 20.2.2013 8:41

Dobrý den. Napíšu to rovnou. Jistě v Anglii. Všechny ty krásné fotky mohutně kvetoucích vzrostlých keřů co jsem kdy viděl byly z Anglie. U nás asi ty nejteplejší oblasti a s výrazným zimním krytem. Naše zimy mohou být velmi tuhé. Plody jedovaté nejsou, ale nemusíte se i tak obávat, neznám případ otráveného dítěte, které něco podobného sluplo. Nedávno byl nějaký případ snad z nějaké školky, ale znám to jen z doslechu, takže jak to bylo a čím, to opravdu nevím. Ale za sebe napíšu, že bych tento keř vůbec nevysazoval, čímž Vám určitě nechci brát radost, ale pokud nemáte to vhodné stanoviště, tak budete víc zklamaná než nadšená. Teď jsem záměrně zavolal do naší veliké školy a oni skutečně sem tam něco namnoží. Ale na skladě mají vysloveně pár kusů, protože je s tím zkrátka problém. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.250 (?), 20.2.2013 9:36

Tak to mě moc mrzí, vůbec jste mě nepotěšil, už proto, že jsem ji před chvílí objednala u Basíka. Psali, že je nenáročná frown. Nu což, tak to s ní zkusím, stojí kolem 50 Kč. Už jsem ji viděla, jak bude zářit v blízkosti mého vřesoviště.No nic, jen doufám, že trvalky, které jsem si tam objednala, budou podobně "nenáročné"...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.250 (?), 20.2.2013 9:38

Ještě mi prosím navrhněte za ni nějakouodolnější alternativu k tomu vřesovišti, jestli zdechne. Puda je tu těžší, není kyselá. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.68 (?), 20.2.2013 10:24

Je to zamotanější. Vůbec neznám místo kam přijde něco vysadit, jen popis je málo. Chtělo by to foto atd. Píšete, že půda není kyselá a přitom tam máte vřesoviště, tak tomu nějak nerozumím. Plody s podobnou barvou má třeba tato dřevina: Symphoricarpos x doorenbosii 'Mother of Pearl' Za sebe ještě napíšu, že rostlina uhyne. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.250 (?), 20.2.2013 11:46

Tak na vřesovištní rostliny jsem samozřejmě dělala jámy a hlínu z velké části vyměnila za rašelinu. A zasadila jsem pouze drobné rostliny - vřesy, vřesovce, 2 azalky, brusinku. Jo a dvě kanadské borůvky, ty spíš na zkoušku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika