Co je to za ker?



jholata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 21.122 (?)
3.7.2009 12:42

Jedná se buď o Lonicera involucrata (zimolez zákrovečný či zákrovnatý)
nebo o Lonicera ledebourii (zimolez Ledebourův), které se od sebe velmi těžce rozeznávají. Pokud se týká plodů na internetu jsem našel, že jsou buď jedovaté, což prý je asi pověra, ale jsou spíše jen nejedlé 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

koflicek - (1) - 71.67 (?), 2.7.2009 12:43, zobrazeno: 5236x

Prosim poradte! Mame na pozemku ker, co ma mnoho bobuli a nase stene vse papa.A ja nevim, zda je to jedle.

Dekuji

Petra

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jholata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 21.122 (?), 3.7.2009 12:42

Jedná se buď o Lonicera involucrata (zimolez zákrovečný či zákrovnatý)
nebo o Lonicera ledebourii (zimolez Ledebourův), které se od sebe velmi těžce rozeznávají. Pokud se týká plodů na internetu jsem našel, že jsou buď jedovaté, což prý je asi pověra, ale jsou spíše jen nejedlé 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.63 (?), 2.2.2011 20:28

Mám na starší zahradě velmi podobné keře, podle dostupných informací na internetu se jedná o jeden ze zde uvedených zimolezů.Pokud jde o plody, ptáci je konzumují výjimečně, až když sezobali vše ostatní   - asi nejsou moc chutné nebo opravdu jedovaté.Pejska bych před jejich požitím ve větším množství spíš chránila (otrhat plody ze spodních větví nebo upravit keř řezem tak, pejsek na nebezpečné větve nedosáhl).
Zdravím Vaníčková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?14:48
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika