Akát růžový



host - 96.5 (?) 
13.6.2014 13:04, zobrazeno: 9643x

Dobrý den, na akátu začaly rašit lístečky, ale uschly, přitom z kmene mi vyrašily už nové větvičky, ale vrchní větve mám úplně holé. Kde je problém. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.95 (?), 13.6.2014 13:12

Nevím, jestli vám to "zaschlo" teď, nebo před nějakou dobou po vyrašení - u nás takhle dopadlo ginkgo - mladé lístečky mu spálil mrazík, zůstalo jen pár schovaných v sousedním jalovci a teprve včera jsem místy postřehla malinké náznaky (špičičky) rašení ze spících pupenů na holých větvičkách. Počkejte zatím, jestli ještě obrazí.           Lída 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 13.6.2014 13:29

Váš problém bude možná spočívat v tom, že kořeny, které původně vyživovaly horní část stromku byly přesazením natolik poškozeny či redukovány, že nedokázaly vyživit všechny rašící pupeny v korunce. Stromek si za tohoto stavu nedokázal provést selekci pupenů a přemístit růstovou energii pouze do některých, a snažil se udržet při životě celý objem koruny. Nedostatkem výživy a s nárůstem venkovních teplot proto všechny zelené výhonky uschly. Akční naštěstí zůstala určitá část kořenového systému, která aktivně spolupracuje s dolní částí stromku, kde proběhlo vyrašení ze záložních oček. Tyto výhonky nyní můžete využít k zapěstování nové korunky. Pokud byste se chtěla pokusit obnovit tu původní, tak v dané situaci by možná pomohlo ostřihat vršek stromku tak, aby na něm zůstal mnohem menší počet záložních oček, než nyní. To by mohlo motivovat stromek k novému rašení v korunce. Záleží však na momentální kondici stromku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 13.6.2014 16:38

Předpokládám, že akát je spíše mladý a je roubovaný v korunce.Bohužel se toto někdy stane, že se mladá sazenice po zimě již neprobere, nebo jen skomírajícím rašením.Příčinu bych hledal nedostatečným růstem v předchozím roku, vytvoření málo zásobních látek a s tím se již nic dělat nedá.Může Vám ještě možná znovu obrazit, ale nevěřím tomu, že přežije zimu další.Totiž určitě již bude poškozený kmínek.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.68 (?), 13.6.2014 17:06

Dobrý den. To roubování bude asi správná úvaha. Ale úhyn nemusí být zaviněný zimou, ale u tohoto akátu, což bude asi Robinia hispida, je to poměrně známý jev, že původní roub zaschne. Dokonce to dělá i hodně prosperující strom. Sám jsem takový měl a uhynul ve věku tuším tak 10 roků. Náprava ale už není možná. Tento jev má název druhotná nesnášenlivost. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 13.6.2014 17:13

To zimou opravdu nemusí být a většinou ani není.Jenom po zimě se to nejčastěji projeví.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.206 (?), 1.8.2014 14:16

Prosí, na aký podpník sa štepí tento okrasný agát? dostala som ho minulý rok, ale korunka mi uschla, ostal len kmienik, chcela by som naň naštepiť znova, len keď tu bolo spomínané, že odumretie korunky môže byť spôsobené nevhodným podpníkom, tak neviemsad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika