Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Jde o vrbu červenokřivolakou - Salix x erythroflexuosa.

Trochu upřesním: (pokud se nepletu), jde o křížence té "klasické" smuteční vrby - Salix alba Tristis se žlutýni "záclonovitými" převislými tenkými větvičkami a pokroucené japonské vrby Matsudovy Salix matsudana Tortuosa, která roste vzpřímeně. Obě rodičovské vrby dorůstají v dospělosti bez problémů výšky 15-20 m. Tak velkou vrbu červenokřivolakou (větvička na fotce) jsem sice ještě neviděl, ale skoro si ji dovedu takovou představit. Nedávno jsem po jedné, asi patnáctileté lezl a stříhal jsem ji, měřila nějakých 6(-8?) m. Řezem se samozřjmě dá udržet i nižší, podobně jako třeba "vodnické" vrby hlavatoce na Ladových obrázcích.

Ještě dodám, že naprosto nevyžaduje žádné extra vlhké prostředí, ale roste dobře i v běžných zahradních půdách.

Josef.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika