Pomozte prosím s muškáty



hejzde - (4) - 140.192 (?) 
25.6.2012 10:13, zobrazeno: 7867x

Dobrý den,

mohli byste mi někdo poradit, co decimuje moje muškáty? Přikládám fotografii... Za chvilku už mi z nich nic nezbyde :-( 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 25.6.2012 10:16

Jakou máte zeminu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hejzde - (4) - 140.192 (?), 25.6.2012 10:21

No abych řekla pravdu, koupila jsem nějaký pytel zeminy v Makru, nijak jsem to nezkoumala.ale byla to nějaká neznámá značka a musím říct, že s ní moc spokojená nejsem... Muškáty pěstuji letos prvně... neříkejte, že je to tím substrátem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 25.6.2012 10:35

Zkuste jednu rostlinu vyjmout ze zeminy a podívejte se na kořeny, pokud jsou hnědé bez nových bílých "přírustků" tak je něco špatně. Já letos poprvé použil do zeminy kompost a hodně vlastních muškátů (ale i jahod)  mi prostě nerostlo nebo dokonce "odešlo". Nerostoucí nebo živořící rostliny vyndám z podezřelé zeminy a zasadím na záhon, asi po 14 dnech je vidět jak muškáty povyskočí, začnou růst a tak je přesadím nazpět ale do zeminy ze záhonu, nebo do zeminy kupované která se mi osvědčuje již nějaký ten pátek. Ve tři roky staré zemině kterou mám v truhlících, rostliny každý rok jen seříznu a popř. napíchám nové řízky, rostou krásně a jen je občas přihnojím.

Další možnost je ta, že jsou listy popáleny od slunce nebo reagují negativně na převlhčení a výkyvy počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hejzde - (4) - 140.192 (?), 25.6.2012 10:48

Já jsem právě včera jeden truhlík vysypala a koukala jsem na kořeny... Truhlík je prorostlý, ale kořeny byly hnědé... ale tu hlínu z toho nevyklepu aniž bych nepoškodila kořeny... opravdu je to prorostlé... Jako je pravda že ta zemina je těžká a hodně se v ní drží mokro... Tak co s tím?  Ty muškáty jsou hrozně křehké, včera se mi dva zlomili, i když jsem to vyndavala opatrně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 25.6.2012 11:08

To vypadá na houbovou chorobu jsou přemokřené nechte je vyschnout postříkejte Dithane ty poškozené listy oberte.Muškáty vždy nechám uplně vyschnout a pak je proleji.Uvidíte zda se vzpamatují jinak nezbývá než vyhodit.S tím postřikem opatrně ať je nespálíte pak asi za 14 dní zopakujte.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hejzde - (4) - 140.192 (?), 25.6.2012 11:14

Já mám bohužel ty muškáty na balkoně, který je nechráněný, takže do nich prší :-( Ty už tedy příští rok pěstovat nebudu a zkusím vypátrat nějakou odolnou letničku, co má hodně ráda vodu 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 25.6.2012 11:41

Je pravda, že mám většinu kytek pod střechou, ale mám i muškáty na dešti pokud to jde a jsou malé tak je šoupnu pod střechu jinak jsou na dešti a jak prší tak odstraním misku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 193.5 (?), 25.6.2012 12:11

Dobrý den, mám muškáty nejen pod střechou, ale i na dešti a všude rostou a kvetou jak o život. Pokud máte v truhlíku hodně vody, tak ji prostě vylijte. Muškáty jsou naopak na pěstování velmi jednoduché a nenáročné. Navíc hodně vody bude vadit každé rostlince, přemokření nesvědčí žádným truhlíkovým květinám. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 25.6.2012 11:34

Ještě jen dodám že prvním příspěvku je foto z 5.června a tady ty jsem šla vyfotit teď.Sama si je množím.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika