Fíkus - hnědnutí a opadávání listů



host - 85.129 (?) 
3.6.2007 19:15, zobrazeno: 32883x

Prosím,

nevíte o jakou nemoc by se mohlo jednat. Mám malý fíkus, rok a půl mi krásně rostl ale přes víkend mu opadala polovina listů. Mám obavy že jde o nějakou chorobu. Nevěděl byste někdo co by to mohlo být? Jestli by to nějaký postřik nezachránil...

Ještě dodám, že vedle fíkusu je umístěná mučenka, které začli ještě před fíkusem žloutnout a usychat lístky, takže mám obavy jestli spíš nechytla něco mučenka a nenakazila tím fíkus...

Děkuji mnohokrát za rady o co by se mohlo jednat.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Evuschka - (1) - 183.75 (?), 24.3.2008 11:29

Dobry den, mame podobny problem, bydlime v suchem panelovem byte, svetla do sytosti, jenom listky opadavaji :((Jsem vdecen za jakoukoliv reakci, bylo by kyticky skoda... Diky predem!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?), 13.4.2008 17:47

Dobrý den, to je naprosto běžný jev. Fikusy totiž chtějí spíše chlad. Já mám jeden obrovský v obýváku už asi 7 let, vždycky mi opadá, obraší, opadá, obraší,... A jeden panašovaný v podkroví v koupelně - zatím to tam neobýváme, je tam chladněji, a tam se mu daří, na zemi ani lísteček... Takže změňte místo, nebo si prostě zvykněte :-) Miky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.96 (?), 28.10.2008 12:15

Díky za radu! Strávila jsem několik bezesných nocí přemýšlením nad tím, co se stalo mému oblíbenému fíkusu, a v žádné knížce jsem nemohla najít odpověď - až tady. Takže díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.122 (?), 28.10.2008 13:54

Taky jakej fíkus - nejen ty středomořský jsou opadavý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 1.11.2008 0:37

Také by to mohl způsobit průvan, fikusy ho nemají rády...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 206.7 (?), 30.1.2012 9:21

Děkuji za přípomínky, mě taky úplně všechny listy postupně zhnědly a opadali teď máme jen košťátko:-(obraší to vůbec, vzduch v bytě máme vlhký teplotu udržujeme ne 19stupnů, hlína v květináči je mokrá, tak nevím kde byla chyba:-(že by ten průvan?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 30.1.2012 10:28

Jestli je zem v květináči mokrá, tak bylo moc vody a málo tepla dohromady - asi jako když si člověk rozmáchá nohy a zůstane v chladnu (nebo průvanu). Ony tyhle fíkusy potřebují, aby před zálivkou zem trochu proschla.Nastydly mu nožičky wink... Nechte tu zem mírně proschnout, aby kořínky mohly dýchat a pak zalévat jen opatrně, snad obrazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika