Máta - jak se jí zbavit?



host - 194.154 (?) 
14.5.2010 9:42, zobrazeno: 9264x

Dobrý den, poradíte mi jak se zbavit máty, která se rozlezla po celém záhonu? Mám květinový záhon, kam jsem si před 2 lety přidala mátu. Nejprve to byl krásný keříček, ale letos ji mám rozlezlou po celém záhoně i vrostlou mezi ostatní květinky. Jak se jí zbavit, abych nemusela zničit celý záhon? Šel by round up?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.115 (?), 14.5.2010 10:50

Stačí vytrhávat rostlinky s oddenky. 2x, 3x a zmizí. Podobný plevel je i Meduňka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 14.5.2010 19:40

Nevím o jaký druh máty se jedná jestli o peprnou nebo klasnatou? Doporučuji rostliny zasadit do velkých plastových květináčů, které se dají zapustit do záhonu nebo ohraničit zeleným plasovým ohradníkem (taková vlnovka 20 cm vysoká) a máta koření mělce a nebude se rozlézat. Postřik Randapem bych neriskoval je to totální herbicid, který jde až ke kořenům a jelikož rostliny máty jsou oddenky propojeny mohla by se zničit celá poulace.bylinář Vláďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 118.183 (?), 14.5.2010 22:03
však také píše jak se jí zbavit: natřít pár kousků roundapem a těšit se, že se to pomocí oddenků rozleze do celé rostliny a mátu to zlikviduje celou najednou. Já to v záhoně vyřešil 0,5m obrubníky... má tedy přesně vyhraničené místo a nikam jinam nemůže. Čouhající květináče v záhoně se mi prostě nelíbí :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 147.23 (?), 14.5.2010 22:53

u máty pozor, ta vám potvora přeleze i horem :) před pár lety mi normálně přelezla a zakořenila přes léto na balkóně z jednoho truhlíku do toho sousedního, asi 5 cm vzduchem přelezla šlahounem a už to bylo :)

nicméně ty výhonky (šlahouny) není problém vytahat ze země, máta obecně umravnit není problém, to máte na 15-20 minut práce... všechno je to mělce zakořeněné

počkejte kdybyste tam měli třeba svlačec, to je teprve problém :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.195 (?), 15.5.2010 6:54

stačí tahat mladé rostlinky a round-up určitě ne

nebo si dělejte mojito

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 15.5.2010 7:45
To se vezme sklenice, na dno se nasypou dvě lžičky třtinového cukru, půlka limetky nakrájené na kostky, zalije se to panákem bílého rumu, rozmačká, vloží se lístky MÁTY (dle chuti), zasype ledovou drtí, dolije sodovkou, vloží kolečko limetky a dvě brčka na konec... a za pár dní je máta nedostatkovým zbožím. Přeji hezké a slunečné dny pod slunečníkem! Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika