Závady při výrobě domácích uzenin?



host - 67.130 (?)
17.1.2009 15:00

Mno, já si doby před 48, lety nepamatuju. Pamatuju si ale doby let... třeba sedmdesátých kdy u dědy ve spíži vždy visela šíška vysočiny, báječně proschlá a mastná... a já mooc rád zařezával. Občas koupím šišku i do mé spíže... ale není to ona ani zdaleka. Suché, chuti mdlé, nevýrazné. Rád bych připlatil ale nevím kde.

A tak žužlám tu náhražku, paradoxně vzpomínám na doby bolševika:-), a čas od času si udělám poctivé uzené.

Uf, to jsem dostal chť na něco dobrého:-))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 114.91 (?), 14.10.2023 20:52

Klobásy a párky mám O.K. Ale problém mám se salámy. Chuťově dobré, ale. Salámy naplním, udím3-4hodiny 65 stupňů, pak dám odvařit. A teď problém.Salám vytáhnu z hrnce a střeva jsou plná vody.Tak je propíchnu, voda vyteče a obal na mase skoro plandá. Nevím kde soudruzi udělali chybu. Poraďte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.246 (?), 15.10.2023 7:52

To neví do dneška hodně lidi, kde udělali soudruzi chybu.   Maso neudrží vodu.Muže to být - tupý mlýnek (tedy spálené maso),salám je silný a do udirny daný studený z lednice, proste pouštět kouř až na teplý salám. Zkoušet a zkoušet.Při míchání ruce zebou až je to nepříjemné. To je dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.226 (?), 27.2.2009 10:48

Zdravím všetkých: Voda alebo ľad, toje jedno, hlavne musí byť všetko studené aj maso, nemá význam ľad ak má mäso 28 stup. / pri zabíjačke je v miestnosti niekedy aj viac, všetko sa okolo varí, smaží, umývajú sa nádoby v teplej vode.../ tak hlavne miešať studené... Doporučujem všetky zložky korenín rozmiešať vo vode, netvoria sa zhluky papriky... Kto má rád aj s rascou / kmínom / urobte silný vyvar rasce / kmínu/ nechrupe medzi zubami, vychladiť a do toho dať sol, papriku atd... Doporučujem cesnak dať až pred plnením inak tvorí nazelenalé fľaky, není na závadu ale nevyzerá lákavo... pri údení stejne sa prehreje a prejaví sa jeho chuť a hlavne nebudú tie nazelenalé fľaky čo niekto považuje za začiatok kazenia sa klobás... nebojte sa pridať za lyžicu práškového cukru / moučky /  tak na 5kg mäsa, mäso menej oxiduje /tmavne /

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.65 (?), 24.1.2009 11:15

lituji ale v párku maso asi nenajdeš :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.15 (?), 19.9.2008 10:17
Já si pamatuji dobu jak jsem co by malý ogara chodil do sklepa na klobásy byly takové seschlé rapaté mňam a to výborné uzené které bylo uskladněné venku ve voliéře místo andulek smozřejmě v zimě tu chuť si taky dobře pamatuji. Z Rakouska si vozím vynikající slaninu na tenoučko nakrájené je uplně skvělá a bez ničeho jen tak na chuť. Z.M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.52 (?), 12.10.2008 21:49

Kupte si párek v supermarketu, opečte ho a on vám shoří, nebo ho vymačkáte jako jitrnici.  To není závada uzenin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.52 (?), 8.11.2008 16:12

Poradí někdo recept na jednoduchou domácí uzeninu, aby to nezkazil úplný laik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.52 (?), 8.11.2008 16:30

Dá se některý běžně prodávaný kuchyňský robot srovnat s prací řeznického kutru? Mixéry jsou většinou úzké a rozmělněné maso nepadá ke dnu na nože a tím se těžko celá dávka rozmělní. Asi je lepší mašinka na maso a šikovné hnětací ruce. Snad ještě ponorný mixěr, ale směs se brzy ohřeje. Ahoj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.130 (?), 17.1.2009 15:00

Mno, já si doby před 48, lety nepamatuju. Pamatuju si ale doby let... třeba sedmdesátých kdy u dědy ve spíži vždy visela šíška vysočiny, báječně proschlá a mastná... a já mooc rád zařezával. Občas koupím šišku i do mé spíže... ale není to ona ani zdaleka. Suché, chuti mdlé, nevýrazné. Rád bych připlatil ale nevím kde.

A tak žužlám tu náhražku, paradoxně vzpomínám na doby bolševika:-), a čas od času si udělám poctivé uzené.

Uf, to jsem dostal chť na něco dobrého:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 14.234 (?), 20.1.2009 10:52

skus si koupit kvalitný suchý salám a dej si ho zaudit do udírny a chut o moc lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika