Plnička klobás



Stránky: 1,  2   
host - 219.139 (?) 
19.8.2017 14:36, zobrazeno: 26891x

Dobrý den,

zvažuji koupi plničky střívek. Vím že jich je celá řada a nějaké jsem i používal, ale vždy si půjčuji.

Nyní přemýšlím o vlastní a narazil jsem na toto.

Nemáte s ní někdo zkušenosti?

Díky

Honza

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.8.2017 8:07

Pořídil jsem si novou plničku, je jich na trhu spousta. Není to přesně tato, ale v principu jsou si všechny podobné. Všechny mají jednu výhodu a jednu nevýhodu. Plnění je podstatně rychlejší než nástavcem na mlýnek a zvládne to jedna osoba (u mlýnku musejí být dvě). Nevýhodou je, že se jedná o jednoúčelový nástroj, který zbytek roku někde překáží. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.8 (?), 20.8.2017 9:58

Mám plničku klobás (Rossler-model EB-3192) cca 1.5 roku a jsem s ní velice spokojen.Práce je mnohem rychlejší než s mlýnkem na maso.U mé plničky se točí klikou a Vy budete muset tlačit na páku, s tím zkušenost nemám.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.122 (?), 20.8.2017 11:08

Presne. S klikou je krasna, cista a pohodlna prace. Presne tak jsem se tu nedavno ptal, a koupil klikovy. Jenze lonskemu jeziskovi uniklo ze uz jednu mam a tak mam uz dve. Jednu pouzivam a druhou fungl novou v krabici. Jestli jste z okoli vychodniho okraje Prahy, tak se urco dohodneme, a penezich nejak nevisim, kazdou slusnou nabidku akceptuju.

S panem rp style se plne ztotoznuju. Maso melte na co nejvetsi kusy, muj rucni mlynek ma sajbu se 4 otvory prumer 18 mm a na fas se vybodnete, stejne se pri mleti masa udela. Klobasky jsou famozni. Plneni mlynkem je zverstvo, protoze se maso zase rozemila na kousky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.8.2017 12:33

Plneni mlynkem je zverstvo, protoze se maso zase rozemila na kousky.

Taková hrůza to zas není, o zvěrstvu se mluvit nedá. Než jsem si koupil plničku na kliku, plnil jsem ručním masomlýnkem s průměrem 11 cm. Samozřejmě bez šajby. Struktura klobás byla prakticky stejná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 250.122 (?), 20.8.2017 15:18

Ve sneku se maso smeka a rozemila. Staci to jednou, nemusi se to delat dvakrat. At si kazdy dela co chce, ja uz bych to mlynkem neplnil.

PS pro mne je treba zverstvo jezdit s autem na kartacovou myci linku a pritom tam vidim stat fronty... Proste kazdy ma svuj standard nastaveny jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 20.8.2017 18:08

To máte pravdu. Každý má svůj standard nastavený jinak. Pro mě jsou klobása i auto předměty denní potřeby - potrava a dopravní prostředek. Za zvěrstvo považuju opustit těhotnou ženu nebo odložit rodiče do LDNky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.122 (?), 20.8.2017 18:41

Az nebudu zvladat, tak pokud to zvladnu,  tak se sam odlozim do LDN. Klobaska i auto je radost, a tak ani jedno neodflaknu. Babicka ma letos 8 let a furt vypada lepsi nez nejake mladice s botoxem (voskem). Jedna, druha i treti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.135 (?), 20.8.2017 18:56

On pán bude asi hifista přes klobásy. Pro mladší ročníky: O hifi nadšencích se říkávalo, že je nezajímá ta muzika na desce, ale že poslouchají to praskání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.190 (?), 23.8.2017 7:41

On to pán přehání a myslí si že objevil Ameriku.Jestli mám v receptu šajbu s otvory 6-8mm tak je zvěrstvo používat šajbu s otvory 18mm a naopak..Plnění mlýnkem bez nože zas taková tragedie není. Ona 80let stará 20tka(mlýnek)nebude tak těsná a ostrá, aby mlela bez nože.Důležité je to dobře zamíchat okořenit a vyudit.A za poslední, co je komu dotoho, kam jezdí umývat auto.Tak snad jsou taky myčky, kde nemají špinavou vodu a špatné kartáče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika