Naložené maso jde cítit po sádle, vyhodit?



host - 139.9 (?) 
4.9.2019 21:18, zobrazeno: 5288x

Zdravím, 

nakládám maso poprvé a dal jsem ho jen na týden na sucho obalené solí a poté do převařeného 8% láku, ale už se mi něco nezdálo. Barva v pohodě, ale maso (krkovice) jde cítit výrazně po sádle. žádný jiný zápach jsem nezaznamenal. a lák je růžový, nicméně mám strach, protože na internetu je psáno, že nesmí být cítit nic, ale zkažené maso jde cítit jinak. nevím si rady, mám sto chutí to vyhodit. česnek jsem nedával a maso překládal, ale sádlo jde cítit víc a víc. děkuji za odpověď

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 63.130 (?), 4.9.2019 22:28

To 139.9: sádlo (aspoň mě) vždy voní. Normálně vyudit, vyhodit se dá vždy. Ale velmi pochybuji, že by bylo maso zkažené. Krkovice je vždy prorostlá tukem, proto ji taky kupujeme, protože tuk dává masu chuť! Vyuď to, anebo upeč v troubě, a uvidíš, na čem jsi. Přeji, ať se ti zadaří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.189 (?), 5.9.2019 13:09

na internetu je psáno, že nesmí být cítit nic

To je snad blbost. Kde to píšou? Každé maso - čerstvé, naložené, uvařené je něčím cítit. Když ne, není to maso, nýbrž plast.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Radek.P - (36) - 183.41 (?), 5.9.2019 13:38

Zdravím, maso bude vždy cítit masem.Nevím kde jste vyčetl že nemá být cítit ničím.Píšete že lák má růžovou barvu, což je v pořádku.Na hladině může plavat slabý povlak z uvolněného tuku.V žádném případě nemůže být lák s hustým celistvým povlakem, plísní,šedou barvou, pěnou a zápachem.Pokud si nejste jistý, lák vyměn'te.At' se daří, rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 139.9 (?), 8.9.2019 10:40

Díky moc za rady :-) Jsem rád, že jsem maso nevyhodil a radši vyudil a musím říct, že na poprvé dobré :-) jen musím dát příště méně soli a česnek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 63.130 (?), 8.9.2019 23:54

To 139.9: tak to vidíš, a tolik nervů. Sůl a cukr je "jed", raději míň, než víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika