Jak dlouho vydrží vyuzené maso?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 39.202 (?) 
5.12.2011 19:30, zobrazeno: 109611x

chtěl bych se zeptat, poněvadž máme celkem velkou rodinu, tak jsem přemýšlel co dám svým dospělím bratrům a švagrům k vánocům. Napadlo mě výborné řešení - uzené... Kolega v práci mi naložil av domácí udírně vyudil cca 10 kg kýty a krkovičky. Je to vynikající... problém je v tom, že mi to donesl už na Mikuláše. Nevím, zda uzené vydrží do vánoc nebo ho mám pro jistotu zamrazit a pak rozmrazit - bojím se, že pak nebude tak šťavnaté (nejradši si hi všichni zakrojí na studeno s chlebem...) máte někdo zkušenosti se zamrazování - nebo si myslíte, žeto cca měsíc vydrží bez prblémů... díky za odpovědi a zkušenosti

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 164.4 (?), 5.12.2011 19:59

je tady spousta vláken, tak čtěte a nezakládejte další

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.202 (?), 5.12.2011 20:08

tak to mi zkuste zkonkretizovat, přečetl jsem celou sekci, ale na toto jsem nanarazil, takže než budete negativní, tak díky za vlákno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 6.12.2011 7:01

To vám takto nikdo nevyvěští, záleží na způsobu uzení. Proto ta odpověď abyste četl. Nemůžete čekat, že na kouskách budou nálepky s dobou trvanlivosti. nejste v hypermarketu. Dříve selské uzené vydrželo v chladu několik měsíců, ale udilo se třebas týden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.4 (?), 6.12.2011 7:48

pardon za odpudivou reakci, ale je tady už mnoho vláken asi 15 a ve všeh se dozvíte něco o uzení, ikdyž vlákno o tom přímo nemusí být a týkají se uzení, od dřeva na uzení, chyb při uzení, douzení koupeného, a až z o uzení, uzení salámu a další a další, to když přečtete, tak zjistíte, že nejdéle vydrží uzení studeným kouřem, ale je to zdlouhavé uzení a nikdo vám neřekne že vydrží tenhle kousek týden nebo půl roku, záleží na naložení, čerstvosti masa, suchosti dřeva-lepší suché, mokré maso zapařuje, je sice maso měkčí, ale méně vydrží, délce uzení teplým a studeným kouřem, kolik soli a jaké, koření-česnek a kolik, né cibuli... střívka-čerstvé nebo "načaté" atd.nějaké teploty a trvanlivost jsem popsal ve vláknu a až z o uzení, v dnešní době mražáků bych délku trvanlivosti neřešil, musel byste udit dlouho a ten dehet pak otírat a zbytek zkonzumovat, což není žádoucí, nejlépe dle mého je nahřáté maso ve vodě otřít, nechat v uďáku hodinu na 80-90 st.a pak sjet na 70 a tam dle velikosti 4-6 hodin doudit, po vychladnutí zkonzumovat, přebytek zamrazit, hoj Tonda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 6.12.2011 18:04
Já udím studeným kouřem a maso mě vydrží minimálně rok zavěšené za hák na trámu na půdě kde protahuje a v zimě je tam teplota kolem nuly a v létě přes dvacet. Kýtu sníme do měsíce protože pak vysychá a není moc dobrá a šťavnatá. Bůček si necháváme dokud se nesní. Jednou jsem dostal vyuzené maso teplým kouřem od známého asi kilo a po týdnu v lednici už na něm byla plíseň. Takovéto uzené u mě není uzené, ale vařené okouřené maso. Ale zase na vaření s bramborovou kaší je lepší to uzené teplým kouřem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
miljan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 142.1 (?), 6.12.2011 20:08
Dobré uzené dlouho nevydrží.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 6.12.2011 20:12
Tak to je vyloženě nesmysl. Dříve se na vesnicích vždy udilo studeným kouřem a uzené vydrželo rok. Dnes se takové uzené prodává pod jménem Schwarzwaldská šunka a stojí kolem 300Kč/kg.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.112 (?), 7.12.2011 11:59

miljan to asi myslel, že dobré uzené nevydrží, protože se sní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.222 (?), 11.12.2016 8:19

!Lednice není dobrá pro dlouhodobé skladování! Je v ní sice chladno, ale je i vlhko.Mnohel lepší je suchý chladný sklep nebo jiné místo kde je dostatek vzduchu.Dříve maso a klobásky a jiné se dávaly zavěšené do spíže.Maso postupem prosychá a ze salámu mi odkapával tuk, nevím jak jiné výrobky jak se chovají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika