Dotaz k chovu kozy domácí



host - 164.4 (?)
20.4.2012 11:04

ano, k tomu pastva-pozor na stromky, ožere je, jinak spase všechno, samo,že když si může vybrat, tak si vybere

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 164.4 (?), 20.4.2012 11:04

ano, k tomu pastva-pozor na stromky, ožere je, jinak spase všechno, samo,že když si může vybrat, tak si vybere

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.74 (?), 21.4.2014 20:19

pastva, seno, čistá voda, zrní, šrot, zelenina, ovoce, vařené bambory, větvičky (smrk, vrba, ovocné stromy), sůl ... je toho hodně nevystačí si pouze se senem, vodou, chlebe a pastvou.. potřebuje vitamíny. chlívek musí být suchý, dobře větratelný, čistý!.. když budete chtít dojit (pokud budete mít možnost) tak jí omyjte vlažnou vodou vemínka a pak dojte. jinak bude mléko smrdět a výrobky z něj též. :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.51 (?), 20.3.2016 23:33

urcite aspon hrnek 2krat denne jecmene,4litry vody vypije zaraz tak dostatek vody po cely den.,ale zeli, mrkev,slupky z brambor snedi kde co, bacha na listi oresaku to ne.,ozerou gde co mury.,mame ted dvojcata matka nechce krmit kozlika, prikrmuji mlekem od krav dojnic po porodu je v poho jen redim 1ku 3,rozkousal dudlik lahve dostal z hrnku minil se utopit ale chlemta a nasel mliko u bybicky tak bude okk je mazel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.51 (?), 19.11.2010 8:38

Kozám rozhodně víc než mráz vadí průvan (jak už tady bylo řečeno) a taky vlhko. Nicméně před velkými mrazy je opravdu lepší zateplený, nebo aspoň dobře utěsněný přístřešek.  Normy na velikost ustájení počítají s výběhem nebo pastvou, držet kozu celoročně zavřenou v tak malém prostoru je trápení, což se odrazí i na užitkovosti. Koza je opravdu společenské zvíře, já bych jí tam dala alespoň králíka, už jsem podobnou dvojici viděla a fungovalo to. Nějaké poznatky, rady a zkušenosti najdete např. i na ifauna.cz.

Hodně zdaru při chovu, koza je skvělé zvíře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.135 (?), 19.11.2010 9:19

my jsme meli vzdycky u koz i kraliky a morcata jen jsem jim udelal budky aby se meli kam schovat a s krmenim jsme o nich ani nevedeli jinak i v zime jsem poustel kozy probehnout nebyly stale zavrene

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 255.0 (?), 19.11.2010 12:13

Mohl byste prosím uvést, jak jste to měl zabezpečené, aby Vám králíci a morčata při úklidu kotce s kozama nebo při krmení koz neutekli? Zejména králíci dokáží skákat dost vysoko, tak by asi nějaká prkenná hrázka nemusela stačit. Při vyšším zahrazení z prken by zas asi musel při úklidu a krmení koz dost vysoko skákat ošetřovatel koz? Jinak by se mi ta idea s králíkama u kozy docela líbila. Zajímá mě, jak to jde prakticky vyřešit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.135 (?), 19.11.2010 12:55

kralici meli budnik v tom nejvzdalenejsim konci a mel zavirani kdyz se slo ke koze tak oni vetsinou zalazli do budniku nebo se tam dali lehce zahnat, protoze tam se citili v bezpeci no a pak uz jen zvrit dvirka a k vuli morcatum jsem mel pred vratkama chlivku prkno aby neprobehli pri otvirani

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.51 (?), 20.11.2010 13:46

Ono jde jenom o pár dní, než si králík zvykne, že v chlíívku má svoji "noru". Pak i když uteče ven, stačí zadupat a on vběhne "domů". Králík se obecně moc nevzdaluje od svého bydlíku, když se mi občas stane, že špatně zavřu dvířka králíkárny, uprchlík se stejně drží u ní, v nejbližším okolí. Problém při chytání je spíš ten, že se naučí běhat, užívá si to a člověk ho musí buď zahnat někam do uzavřeného prostoru, což není jednoduché, nebo uštvat, což je ještě těžší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.26 (?), 20.11.2010 19:37

jeste to doplnim zaviral jsem je jenom kdyz se koze cistil chlivek protoze zustavali vratka otevrena a koza behala venku ten budnik byl postaveny jako pul stanu A u zdi to aby koza nemohla na nej vylezt a nedrzel se na nem hnuj a samozrejmne byl otviraci aby se dal cistit a kralici take chytnout 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.58 (?), 5.4.2011 14:13

Koza stejně jako ovce je stádové zvíře a chovat samotnou kozu je proti zákonu o ochraně zvířat. Měly by být minimálně dvě.  Také byste měl mít registrované hospodářství, kdyby vám chtěl někdo zkomplikovat život, je za to pokuta asi 50.000,-Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika