ředkvičky



host - 145.210 (?)
28.6.2007 19:58
Bydlím v oblasti, kde bývalé JZD pěstovalo ředkvičky, saláty, květáky, zelí a nic víc. Měli vždycky krásnou úrodu. Bylo mi porazeno, že je to půdou. Ředkvičky zbožňujou takovou písčito-hlinitou půdu. Seju ředkvičky od jara do září a mám obrovskou úrodu. Do přivezené půdy jsem přidala písek tak 30 % písku a hlavně pořádně zalévám,potom prý nejdou do květu, ale dolů a dělaj krásný bambulky.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 34.6 (?), 5.6.2007 12:46, zobrazeno: 12786x
První ředkvičky jsem zasel někdy v půlce března, měly mohutné listy, ale spodek nic moc, druhé jsem zasel později a jsou pravým opakem, listí nic moc zato spodek je super. Čí to je?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.173 (?), 25.6.2007 15:23
Již druhý rok nám ředkvičky vždy vyženou první dva mateční listy a pak už nerostou, pouze nať sežloutne a v zemi se udělají malinké dřevnaté bulvičky. Co s tím?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.210 (?), 28.6.2007 19:58
Bydlím v oblasti, kde bývalé JZD pěstovalo ředkvičky, saláty, květáky, zelí a nic víc. Měli vždycky krásnou úrodu. Bylo mi porazeno, že je to půdou. Ředkvičky zbožňujou takovou písčito-hlinitou půdu. Seju ředkvičky od jara do září a mám obrovskou úrodu. Do přivezené půdy jsem přidala písek tak 30 % písku a hlavně pořádně zalévám,potom prý nejdou do květu, ale dolů a dělaj krásný bambulky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 93.100 (?), 1.3.2008 12:00

letos vyzkouším bílozelenou ředkvičku...tak se moc těším:-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 236.153 (?), 15.9.2008 19:18

Dobrý den

já už obyčejné ředkvičky nepěstuju.nechávam si posílat semínka obřích které nedřevnatí! co jsem tak vypěstoval největší tak měla asi 9cm v průměru.jsou pouze pro venkovní využití(mam vyzkoušeno)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.128 (?), 15.9.2008 21:13

mi letos chutnaly nejvic fialové (jsou v běžné nabídce). Zbytek redkvicek nám ale moc nešel, nejdřív byla zima, a nic nerostlo, a pak najednou přislo moc teplo, tak šly hned do květu. Jen s těmi fialovými jsem se celkem strefila, a mají příjemnou, lahodnou chuť. Obří ředkvičky nám vyrostly jen do velikosti normálních :=) Ale byly dobré. My jsme na jílech, tak vše co roste "pod zemí" je trochu boj...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 236.70 (?), 6.6.2010 15:57

mam stejny problem sadim redkvicky vzdy maji velke listy ale dole nic???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika