Problemy s cibulou a cesnakom



host - 227.97 (?)
1.10.2015 8:49

Díky, zkusím tímto způsobem zasadit na podzim česnek. Cibuli pěstuji na poli, kde je hlinito písčitá půda, nevyroste veliká, ale zdravá. Česnek jsem tam zkoušela, ale nerostl. Je to mírný svah, každý rok je půda splavována s tajícím sněhem. Chybí tam nějaké prvky, ale nevím co. Mrkev ve druhé trati pěkná. Jen zaseji, ani nejednotím. Roste do všech stran. Brambory pěstujeme 2 - 3 roky, pak půdu zasejeme jetelem, který obohacuje o dusík a na místě jetelového políčka zase pěstujeme. Občas dáme trochu vápna. Už jsem přemýšlela, že si vzorek půdy pošlu na rozbor.Rozleželým hnojem hnojíme až na jaře při výsadbě brambor, ale jen pod brambory. Jinak nepřhnojuji, takže chybí asi nějaké stopové prvky. Dík za radu, pokud se někdo buide snažit poradit. Marie

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.116 (?), 20.6.2015 9:29

Síranová forma je pomalu působící, je například v Cereritu. Takže současné přihnojení už nebude mít význam, ale využila by ho plodina následná. Jediné, co by cibule dokázala využít je dusík v ledkové formě jako ledek vápenatý (LV15) rozhozený do řádku nebo 5% roztok močoviny večer stříkaný na list.

Příští rok zkuste sázet do řádku připraveného tak, že vytvoříte rýhu (hlubokou jako meziřádek brambor) do které na dno zapravíte mělce Cererit (hrst na 3 řádku) a rýhu pak vyplníte kupovaným zahradnickým substrátem B (70 litrů za 100,-Kč dá cca 10 m řádku).  U česneku jsou náklady/výnos ziskové u cibule je to na hranici rentability a spíše o pocitu "mám vlastní".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 1.10.2015 8:49

Díky, zkusím tímto způsobem zasadit na podzim česnek. Cibuli pěstuji na poli, kde je hlinito písčitá půda, nevyroste veliká, ale zdravá. Česnek jsem tam zkoušela, ale nerostl. Je to mírný svah, každý rok je půda splavována s tajícím sněhem. Chybí tam nějaké prvky, ale nevím co. Mrkev ve druhé trati pěkná. Jen zaseji, ani nejednotím. Roste do všech stran. Brambory pěstujeme 2 - 3 roky, pak půdu zasejeme jetelem, který obohacuje o dusík a na místě jetelového políčka zase pěstujeme. Občas dáme trochu vápna. Už jsem přemýšlela, že si vzorek půdy pošlu na rozbor.Rozleželým hnojem hnojíme až na jaře při výsadbě brambor, ale jen pod brambory. Jinak nepřhnojuji, takže chybí asi nějaké stopové prvky. Dík za radu, pokud se někdo buide snažit poradit. Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika