Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den pěstitelé česneku.
Plně souhlasím s předřečníky.  Jsem již chvílí v důchodě a pokud, si ještě pamatuji, tak již můj děda sázel stále svůj česnek dokola a byl to pořád krásný fialový paličák. I můj otec postupoval stejně, až jednou dal na "radu odborníka" a vyměnil sadbu. Náš paličák byl fuč. To co vyrostlo, bylo k pláči. Dlouho trvalo, než získal dobrou a krásnou sadbu. Já jako pokračovatel na naší zahradě jsem navázal na rodinné tradice a dařilo se. Česnek byl jak pěst a byl mojí chloubou. Samozřejmě jsem prošel mnoha etapami "Mičurinství" u česneku. Konzultace s kolegy v zaměstnání taky určitě obohatila všechny zúčastněné. Každý jsme měli tu "svoji odrůdu" nejlepší. Jeden poznatek bych ale vzpomenul. Navzájem jsme si jednou vyměnili své nejlepší palice a za rok byly zajímavé výsledky. Nikomu nevyrostly všechny stejně velké, jak byla sadba. Porovnávali jsme navzájem a zjistili jsme, že je to zřejmě i místem, půdou jak se které sadbě daří v uvedených podmínkách. Další roky mnozí z nás sadili i úspěšné sadby a nechybili. Některým se vydařily i větší palice než s kterými se před tím chlubili!!! Co se týká sadby. Děda nemořil. Otec sem tam. Já jsem si lety ověřil pouze sadbu namočit do roztoku HYPERMANGANU a fungovalo to vždy. Sadím i třikrát po sobě na stejný záhonek, trochu přihnojí, ale okopávám a okopávám. I na uskladnění jej po tradičním zavěšení pod kůlnu a rozloupání na stroužky. A vydrží, nezplesniví. Před třemi lety jsem si dovezl z Francie nádherné palice a sadím je a jsou, né sice jako původní, ale dobré. Navíc zkušenost švagra, kterému jsem jej taky dal na zkoušku. Po záplavách jeho "Moravský" zplesnivěl ještě v zemi, ale "Francouzký" to vydržel! Dalo by se o česneku povídat a povídat. Jó, letos mám na sadbu nachystaný i česnek ze Sicílie. Jsem zvědav! Teda ten byl silný!  To co se nazývá neoprávněně česnek z Číny (fuj) tomu neleží ani u pr...! 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika