Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Před dvěma roky jsem si balíček semínek černého kořene koupila a zasadila. Měla jsem zřejmě velikánské štěstí, že některá semínka vyklíčila. Z balíčku mi vyrostlo asi dvanáct rostlinek. Už na podzim jsem několik černých kořenů sklidila a výborně jsme si na nich pochutnali. Zbylé černé kořeny jsem nechala na sklizeň v druhém roce po jejich odkvětu. Letos na jaře jsem koupila balíček semínek znovu a nevzešla z něj ani jedna rostlinka. Koupila jsem semínka znovu a v jiném obchodě a od jiné firmy, zase nevzešla ani jedna rostlinka. Vzdala jsem proto pro letošní rok pokusy o výsev černého kořene z kupovaných semínek.  Ovšem můj před dvěma roky zasazený černý kořen začal počátkem července kvést a kvítky opravdu krásně voněly po čokoládě. Semínka jsem ihned z odkvetlé rostliny zasypala hlínou a během několika dní vyklíčila všechna, snad celé stovky černých kořenů.  Podle této mé zkušenosti, milí zájemci o pěstování černého kořene, tudy asi vede cesta k vypěstování si rostlin černého kořene, aniž by došlo ke ztrátě jarní agrotechnické lhůty z důvodu nevyklíčení kupovaných semínek.  Rostlinky jsou již pěkné a do zimy ještě zmohutní a protože výborně a bez problémů přezimují, těším se na jejich sklizeň už v příštím roce. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 18 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika