Pestrost kočičí stravy



host - 6.10 (?)
9.9.2014 17:28

To mát pravdu, akorát mě to vždycky naštve, třeba jí dám játra, nebo hovězí, ona to trochu ochutná, nebo i sní a za hoďku žere nějakou hnusnou myš. Je jak proutek, potřebovala bych, aby trochu přibrala, má hodně pohybu, tak to chápu a navíc je to holka, ale 2,2 kg mi příjde málo.

Legrační je, že jsme do péče dostali i andulku, o kterou se babička již nemůže starat a ta micina si myslí, že toho ptáčka pro ní v kleci vykrmujeme.

A co říkáte na Friskís od Puriny? Je to taková zlatá střední cesta? Nebo jaké granule byste doporučili?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 70.138 (?), 29.11.2010 9:57

To víte, je nás tak chytrých, hezkých a skromných (na tom si zakládám nejvíc) málo.

Ale vážně, nenapsal jsem to dost důrazně, velmi si vážím všech, kdo se o zvířata starají, takoví lidé nejsou ve většině. Pokud by všichni majitelé koček , kteří na svoje zvířata kašlou přistupovali k péči jako Vy, mnoho problémů by neexistovalo. Jen jste mě  na začátku trochu zmátl popsaným režimem krmení, člověk z toho měl pocit, že zvířata dostávají granule jen zřídka. Jsem rád, že jsem se mýlil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.1 (?), 25.12.2012 13:08

Dobrý den, my máme kočičku tulačku, která se asi do 1 roku živila tím, co si našla, U nás má vždy v předsíni misku granulí (Wiskas, Kitekat), sice levné, ale má to spíše jen na chuť.Misku sama od sebe určo nevymete. K tomu dostává během dne vařené maso s přílohou- třeba obrané kuže z polívky, slepici atd... To vždy ale není pravidlem, někdy prostě maso není a tak má jen ty granule. No a během dne nosí myši- občas je najdeme ožrané z čehož moc nadšená nejsem, protože jsou prolezlé kdoví čím. Ale je pořád hudená.Snad po lednové kastraci přibere. Chci se jen zeptat- je nutnost, aby kastrovaná kočka dostávala granule pro kastrované? Když běhá venku, nemůže mít pro normální?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 25.12.2012 16:00
Určitě může. Odčervujete a odblešujete jí? Možná má parazity, proto je hubená. Moje kočka přibrala po kastraci až třetím rokem, dlouho držela tajli :-) ale teď kupuji kvalitní granule, tak si řekla, nač se honit ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 148.1 (?), 30.12.2012 0:34

je čerstvě odčervená a očkovaná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 5.1.2013 20:00
Udržujte jí bez blešek - přenášejí tasemnici. Některé kočky zůstanou drobné, je to jako u lidí. Pokud běhá venku nejsou granule pro ster. kočky nutné, kočka to vyběhá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.59 (?), 2.12.2013 23:08

Odbornici dost kritizuju granule pre macky. Obsah vody aj rastlinne bielkoviny kvoli trvanlivosti su problem v granulach. Macky su na to citlivejsie ako psy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.10 (?), 8.9.2014 12:52

No my s tou naší máme pořád problém. Koupily jsme jí kvalitní granule, konzervy, krmila jsem jí jen čerstvým masíčkem, nebo uvařeným a ta ludra si stejně za 2 hodiny přinesla myš a sežrala ji před domem. Teď je vyčůraná a myši žere raději rovnou na poli, protože ví, že jakmile to domů dotáhne hned jí to beru.Sice jí za to něco dám, ale ona pak stejně tu myš hledá, nebo si jde chytit další.Tak jsem se na to vykašlala a řekla jsem si že naco jí kupuju drahé krmení a maso, když ona stejně za den spořádá parazitama prolezlé myši a krtky? Sice jsem ráda, že loví, ale nemusela by to žrát. Prostě nevíte o něčem, čím jí zaplácnu žaludek, že bude jen chytat, ale nežrat ty hlodavce a ptáky? 

Teď má teda obyčejné supermarketové granule. no a maso, ale nepravidelně. Pořád čekám, 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 9.9.2014 12:04

Supermarketovky jí nekupujte, je to opravdu sajrajt, stačí si přečíst na obalu obsah masa, který většinou nepřesáhne4!% Pak už jen obilný šrot a dochucovadla. Kupuju to rybám do jezírka a ano... ta naše potvora modráwink na ně čeká jako,, na smilování boží" přesto, že má neustále k dispozici kocourovy Royalkycheeky A pak si jde radši ulovit myš či ptáčkano Chápu, že se bojíte parazitů, ale tomu se u venkovní kočky nevyhnete, neztratila ještě své instinkty a ví, co je pro ni přirozená (a ta správná) stravasmiley Prostě alespoň pololetně odčervujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.10 (?), 9.9.2014 17:28

To mát pravdu, akorát mě to vždycky naštve, třeba jí dám játra, nebo hovězí, ona to trochu ochutná, nebo i sní a za hoďku žere nějakou hnusnou myš. Je jak proutek, potřebovala bych, aby trochu přibrala, má hodně pohybu, tak to chápu a navíc je to holka, ale 2,2 kg mi příjde málo.

Legrační je, že jsme do péče dostali i andulku, o kterou se babička již nemůže starat a ta micina si myslí, že toho ptáčka pro ní v kleci vykrmujeme.

A co říkáte na Friskís od Puriny? Je to taková zlatá střední cesta? Nebo jaké granule byste doporučili?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 10.9.2014 0:04
Friskies je dolní značka Puriny, obsahuje 4 % masa (Cat chow), Purina Pro plan obsahuje 18 % a je tam i více doplňků pro zdravé trávení kočky, Royal canin 37%. Venkovní kočku je třeba odčervovat co 3 měsíce, jestli zvolíte tablety, nebo spot on je už otázka kapsy a schopnosti nacpat tabletu do tlamičky. Buďte ráda, že kočička chytá myši, za pár měsíců nebudou a bude se nudit, zlobit a tloustnout. Navíc na to myší tělo má trávení dělané, netrpí bezory. V jednom eshopu teď mají 1 kg Whiskas ve velkém balení za 44 a purinu za 110, v hypermarketech je to cca 80,- a 170,-. Ještě větší obsah masa má třeba Acana, ale nemusí kočce chutnat. To se mi třeba stalo i s Brit Care. Při každé změně to chce napřed míchat granulky předchozího a nového krmiva.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika