zkrácení tújí



Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 78.222 (?)
22.6.2010 22:30

Jakýkoli řez s víjímkou řezu při výsadbě (ale i tam se to doporučuje na jaře) je na podzim absolutně nevhodný, tůjky doporučuji seříznout na jaře.Seříznutí je otázka technické vybavenosti, slabé větne se mohou ostříhat nůžkami, větší pilkou, možností je hodně.Hlavně při řezání silnějších větví pokud možno zachovávat řeznou ránu hladkou.Láďa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host, 29.8.2005 9:26, zobrazeno: 40189x
Mám dotaz jak dalece lze zkracovat vzrostlé túje,ty naše mají cca 5 m a bylo by je již vzhledem k sousední zahradě výrazně zkrátit.
Existuje nějaký doporučení jak postupovat?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 1.9.2005 8:30
Na zkracování nejlepší září a zastříhávat max. do tříletého dřeva - jinak by došlo k proschnutí. Záleží samozřejmě o jaký druh se jedná - někdo nazývá tuji - jak cypřišek tak i zeravy.
Ve Vašem případě doporučuji zkrátit o půl metru tento rok a další dva roky o podobnou či menší délku. Při okamžitém zrácení o větší délky můžete některé stromky v řadě výrazně poničit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 58.217 (?), 21.6.2010 14:58
Dobrý den, potřebuji zkrátit túje cca o 80 cm. Prosím sdělte informaci, jak je možno zkrátit a případně čím. Plotostřihem to jde špatně. Současná výška tújí je cca asi 3 m. Děkuji Pavel Michálek pavel.michalek@seznam.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.20 (?), 21.6.2010 22:41
Pákovými nůžkami nebo pilkou. Počítejte s tím, že tak rok až dva ten vršek nebude vypadat nijak hezky a bude zubatý. Zkrátíte-li hodně staré kmínky, bude obnova vršku trvat ještě déle. Já jsem takhle zkracoval 3,5 metru vysoký a 50 let starý živý plot z tújí na 2 metry a první čtyři roky to vypadalo, že mě tchyně zabije. Teprve pak se postranní větve zakošatily i do středu a po dalších dvou letech je živý plot pěkně zařezaný i na vršku, akorát je o 1,5 metru nižší (a já konečně při stříhání nemusím balancovat na vysokém žebříku jako tajtrlík).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 78.222 (?), 22.6.2010 22:30

Jakýkoli řez s víjímkou řezu při výsadbě (ale i tam se to doporučuje na jaře) je na podzim absolutně nevhodný, tůjky doporučuji seříznout na jaře.Seříznutí je otázka technické vybavenosti, slabé větne se mohou ostříhat nůžkami, větší pilkou, možností je hodně.Hlavně při řezání silnějších větví pokud možno zachovávat řeznou ránu hladkou.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 217.2 (?), 13.8.2010 13:11

A na to jste pane přišel jak? Vyjadřujte se jen k tomu čemu rozumíte. Zahradník jistě nejste, to by jste nemohl napsat takovouhle hloupost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika