Uvadá sekvoj



Stránky: 1,  2   
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 12.3 (?) 
19.6.2023 21:32, zobrazeno: 2437x
Ahoj mohl by mi někdo pomoci rozklíčovat co se ním děje? Postupně se začaly ohýbat letošní nové přírůstky. Co by to mohlo způsobit? Všechny zalevam stejně a tento jeden nějak uvadá...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 91.196 (?), 20.6.2023 7:18

Možná jí nějaké breberky žužlají kořínky-vyndat, zkontrolovat, nebo nefunguje drenáž-odtokcool? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.3 (?), 20.6.2023 10:02
Ok děkuji za odpověď pakliže tam nebudou breberky dá se říci že spíše projev přeliteho substrátu než suchého? Bylo teď pár vydatnejsich dešťů takže projev usychaní mi přijde nelogický. Zvlášť když sekvoje rady přisušky. Mohl by jste mi doporučit jak vylepšit drenáž. Mám v sadbovači pár větších kamenů oblazkoveho štěrku a pak jen substrát... Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 20.6.2023 13:01

Vylepšení drenáže? Buď samo-domo-já, když hrábnu kdekoliv na pozemku a zeminu propláchnu přes síto či suchý materiál přeseju-oka asi 4mm, tak mám z původního množství materiálu cca 30 procent kamínků různé velikosti. Ty si přeberu na několik vel.kategorií a užiju dle potřeby. Jestli je Vaše půda kamení prostá, ještě můžete frknout např.do stavebnin, hobby marketů a tam cosi takového-včetně keramzitu, antuky... mít budou, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 92.47 (?), 29.8.2023 20:05
Tak mám tu další dva. U všech jsou kořeny pěkné konce kořenů zvětšené rostoucí... Jen mi přijde jako kdyby se něco u nich dělo s kmínkem. Viz foto. Dole je takový tmavý jako přepečeny a na dalších fotkách je vidět jak výše do konce fialový. Může, to být nějaká nekroza, nebo ostré slunce, parazit? Fotky jsou jednoho 14 dní po vliditelnem vadnutí a ten v lepší kondici je asi necelý týden.. Prosím poraďte co je/dělám špatně?.
Sekvoj
Sekvoj



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.182 (?), 29.8.2023 20:49

Nezlobte se, ale jak na první fotce nahoře ve vlákně, tak teď mi připadá, že je hrozně přeléváte... Psal jste o drenáži, že pár kamínků... Chce to do květníku dát dolů vrstvu kamínků, na to dát kousek netkané textilie a pak až dát zeminu + rostlinu. Ta netkanka zabrání propadnutí zeminy do kamínků.

Nevím, kde je máte umístěné, ani jestli to jsou semenáčky nebo řízkovanci. Ale všechny mladé rostliny jsou choulostivější, než vzrostlé, takže pokud dospělé snáší plné slunce, mladé by měly přes léto mít spíš polostín nebo aspoň být chráněné před poledním úpalem. A zalévat přiměřeně, ony ty malé rostlinky té vody tolik neodpaří. Spíš bych mezi zálivkami občas nechala zeminu trochu proschnout, aby se do ní dostal vzduch           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 92.47 (?), 29.8.2023 23:19
Chápu že to tak může vypadat protože jsem fotil po zalití ale snažím se to mít vlhké nikoli prelite. Tady fotka prvního sazenice včetně kořenového systému a vlhkosti půdy. Přišla mi v pohodě že kořeny makají ale vršek prostě pomalu ale jistě zasychal...
Sekvoj
Sekvoj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.7 (?), 30.8.2023 7:26

Ta zemina mi připadá skvělá na kaktusy. Mám vyzkoušené, že třeba perlit některým rostlinám nesvědčí. Zřejmě při růstu kořenů se zemina nějak jemně pohybuje a ostré hrany perlitu jemné kořínky poškozují. Jestli to množství štěrku není to samé jako perlit.

Může to však být i něčím jiným. Nerovnoměrnou zálivkou, přehnojením, atd. Jinak, dívat se na kořínky, vždy se rostlina poškozuje. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.7 (?), 30.8.2023 7:28

Jo, pozor na časté přesazování. Některé rostliny po dvojím přesazení třeba v průběhu několika dnů, uhynou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.7 (?), 30.8.2023 7:31

Pro lepší propustnost půdy, když je potřeba,  použijte raději hrubý písek "potěrák", ten má hrany obrousené. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika