Thuje smaragd - co jim chybí?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 220.182 (?) 
11.4.2012 22:15

Ty větvičky už nezezelenají, ale keříky se určitě vzpamatují, tak zle na tom nejsou. Za dva roky se poškození větviček dostane dovnitř keře a nebude ani vidět  :-)))  

Smaragdy rostou dobře i u nás v písčité zemi - fakt stačí během roku zalít pořádně 1 x týdně. Před zimou pak víc - jako ostatní stálezelené...        Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
host - 113.214 (?), 17.4.2012 15:04

Mám tůje v úplně stejném stavu jako vy, myslela jsem že větvičky umrzly, tak jsem je ostříhala. Můžete mi napsat, jestli se vám po vydatnější zálivce vzpamatovaly a jak teď vypadají? Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 72.86 (?), 20.4.2012 11:56

Mám dobrou zkušenost s obdivuhodnou regenerací živého plotu z Tůjí Smaragdů, který byl dva roky po sobě silně napaden hmyzím škůdcem - Molovkou zeravovou (více o ní na odkaze níže). Tůje v plotě byly od země až do výšky cca 1 metru hodně vyholené, hodně přes ně prosvítalo, ba přímo bylo vidět k sousedovi. No prostě hrůza! Jehličí (rostlinné pletivo) bylo zežloutlé a zeschnuté. Když jsem s nimi zatřásl, vylétli drobní motýlci. Dle instrukcí na odkaze níže jsem proto provedl jarní/letní postřiky proti Molovce (pouze v tom roce). Za následující dva roky se Smaragdy doslova vzpamatovaly a nyní vytvářejí krásný a hustý plot už od země. A to už jsem je chtěl před těmi dvěma lety všechny vykopat a zlikvidovat! Jejich rychlá regenerace mě doslova šokovala. Ještě musím zmínit, že vždy na jaře (březen/duben) k nim nasypu cererit a přes léto občas vydatně zaliju. Rozhodně ale nemají nějakou přehnanou péči, na tu jsem dost líný. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.86 (?), 20.4.2012 11:59

Abych nezapomněl, ještě je pořádně zaliju před zimou, tak v polovině až na konci listopadu, jak dovolí venkovní teploty. O zmrzlou vodu v sudech totiž nestojím. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.161 (?), 20.4.2012 21:28

Dobrý den, má někdo skušenosti s thujemi z obi baumax atd.

Potřebujeme asi 25 kusu cena v obi je velmi přiznivá proti zahradnictví.  Chteli bychom z thují živý plot v délce asi 14 metru muže nám někdo poradit jak na to předem děkujeme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika