Pokryvné dřeviny



host - 50.7 (?) 
3.12.2014 11:57, zobrazeno: 5464x

Hodlám vysadit v zahradě na slunečném místě nějaké pokryvné rostliny. Jedná se o cca 3 m2. Uvažuji o nějaké velmi nízké formě Juniperus horizontalis. Mohli byste mě prosím poradit co nejnižší formu, kolik rostlin vysadit a zda tyto jalovce jsou také zdrojem rzi hrušňové? Mám zájem především o čistě zelené zbarvení. Jsou tyto rostliny odolné i proti občasnému šlápnutí dětí? Děkuji moc za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.131 (?), 3.12.2014 15:11

Ke stejnému účelu mám vysazený J.hor.wiltonii, dávají se 2ks/m2. Nízký, leze úplně po zemi, šedomodrý. Občasné šlápnutí snese (i od dospělého), neláme se, protože leží. Hostitelem rzi hrušňové není (to jsou jen jalovce čínský (J.chinensis), klášterský=chvojka (J.sabina)a některé kultivary j.prostředního (J.media).

Ze zelených poláhavých mám J.communis Green Carpet, je asi 15cm vysoký, se šlapáním zkušenost nemám - pokud by se šláplo na ohyb větvičky, asi by praskla.

Jinak šlapání vůbec nevadí poléhavému skalníku - Cotoneaster adpressus Little gem. Rozrůstá se rychle, zastřihuji a rozdávám po sousedech. Leze také vysloveně jen po zemi.           Lída

Green Carpet
Green Carpet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.7 (?), 4.12.2014 9:49

Děkuji za odpověď, hned jsem koupil 6 kousků J.communis Green Carpet, jsou pěkně rozrostlé a krásně svěže zelené. Budu je ale vysazovat asi až na jaře, bo je u nás dost špatné počasí. Díky i za info ohledně té hrušňové rzi. Mějte se hezky.     Láďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika